İzmir Su Arıtma Servisi

Su Arıtma Cihazı Bakım Süreleri

Su Arıtma Cihazı Bakım Süreleri

Su Arıtma Cihazı Bakım Süreleri : Su arıtma cihazlarında kullanılan malzemeler için belli bir kullanım süresi bulunmaktadır. Su arıtma cihazı bakımı süreleri geldiğinde aksatılmadan düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Düzenli olarak bakımları yapılan arıtma cihazları sağlıklı bir şekilde çalışır ve kullanıcıyı da memnun eder.

Su Arıtma Cihazının Bakım Süresi Ne Kadardır?

Su arıtma cihazının içerisinde bulunan parçaların farklı farklı kullanım ömürleri bulunmaktadır. Kullanım ömrü bitince bakım süresi de gelmiş olur. Kullanım süresi dolan parçaların bakımları çok fazla zaman geçmeden yapılmalıdır. Bakımları yapılmayan bir su arıtma cihazının ürettiği su hem sağlıksız olabilir hem de tadı da kötü olabilir. Yani tüketilmeye uygun olmaz.

Su arıtma cihazınızın bakım zamanı geldiğinde size en yakın servis ile iletişime geçip cihazınızın bakımını yaptırabilirsiniz. Bir su arıtma cihazında bakıma ihtiyaç duyan en önemli parçalar filtrelerdir. Filtrelerin de kendi aralarında bakım süreleri farklıdır. Bu nedenle kademeli olarak filtre değişimlerinin yapılması gereklidir.

Kullanım ömrü en az olan filtreler ön üçlü yani sediment, aktif karbon ve blok karbon filtrelerdir. Bu filtreler 6 – 12 aylık bir kullanım süresi vardır. Kalitelerine göre bu süre belirtilen zaman aralığında değişmektedir. Ters ozmos arıtma sisteminde bulunan en değerli filtre membran filtredir. Membran filtre suyun tam olarak arıtılıp, temiz hale getirilmesini sağlar. Ters ozmos olayının gerçekleştiği filtredir. Membran filtrenin katmanları üzerinde gözle görülemeyen gözenekler vardır.

Bu gözeneklerden geçirilen basınçlı su, içeriğindeki neredeyse tüm zararlı maddelerden kurtulur. Bu şekilde su arıtmak evlerde kullanılabilecek en iyi ve gelişmiş yoldur. Membran filtrelerin bakım süreleri ise GPD değerlerine göre değişiklik göstermektedir. 75 GPD ve 80 GPD olan filtreler yaklaşık olarak 1 – 1,5 yılda bir değiştirilmelidir. 100 GPD olan membranların ise yaklaşık olarak 2 yıl kadar kullanım ömürleri bulunmaktadır.

Eğer arıtma sisteminde bir mineral filtre bulunmaktaysa süresi dolunca diğer filtrelerde olduğu gibi değişimi yapılmalıdır. Mineral filtrelerin kullanım ömrü diğer filtrelere göre daha fazladır. İyi ve kaliteli bir mineral filtrenin ömrü yaklaşık olarak 4 yıldır. Son aşamada bulunan post karbon yani tatlandırıcı filtre ise suyun tadını düzenleyip, içimi hoş hale getirir. Post karbon ise yaklaşık olarak yılda bir değiştirilir.

Su arıtma cihazı bakımı süresi dolmuş olan parçaların yenisi ile değiştirilmesiyle gerçekleştirilir. Gerekli olan parçaların değişimi su arıtma servisleri tarafından yapılır. Ömrü dolmuş olan filtre, yerinde sökülür ve servis ekibi tarafından yeni filtre takılır. Su arıtma tankı da çok önemlidir. Tanklar filtrelere göre daha dayanıklı olur. Bu sayede kullanım süreleri daha uzun olur. Kullanım süreleri dolduğunda hem suyun tadını bozduklarından dolayı hem de bakteri oluşumuna neden olabildiklerinden dolayı değişimleri kesinlikle yapılmalıdır.

Kullanım süreleri dolan parçaların değişimi yapıldıktan sonra cihaz ilk günkü gibi su arıtmaya başlar ve suyun tadı da düzenlenir. Su arıtma bakımını yaptırmak su kalitesi yanında sağlık için de çok önemlidir.

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi ile arıtma cihazlarınıza yönelik her türlü bakım ve onarım işlemi gerçekleştirilir. Deneyimli teknik ekibiyle daima hizmetinizde olan servisimiz, su

Devamını oku »
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Barbaros Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Barbaros Mahallesi su arıtma servisi izmir arıtma servisine bağlı olan bir servistir. Günümüzde sürekli olarak kullanılan su arıtma cihazları belirli süre aralıklarla bakımları yapılması

Devamını oku »
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Bademler Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Bademler Mahallesi su arıtma servisi izmir arıtma servisine bağlıdır. Deneyimli ve alanında uzman olan Urla Bademler Mahallesi su arıtma servisi filtre değişimleri, arıza giderme,

Devamını oku »
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Rüstem Mahallesi Su Arıtma Servisi

İzmir arıtma servisine bağlı olan Urla Rüstem mahallesi su arıtma servisi deneyimli ve alanında uzman kişilerden oluşan ekibe sahiptir. Su arıtma cihazlarının yıllık veya markanın

Devamını oku »
İzmir Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

pH Nedir ?

İzmir su arıtma servisi Günlük yaşantımızda pH aslında çok fazla karşımıza çıkan bir ibaredir. Kozmetik ürünlerinde içtiğimiz sularda aldığımız içecek ürünlerinde kan testlerinde bir çok

Devamını oku »