İzmir Su Arıtma Servisi

Su Arıtma Cihazı Bakım Süreleri

Su Arıtma Cihazı Bakım Süreleri

Su Arıtma Cihazı Bakım Süreleri : Su arıtma cihazlarında kullanılan malzemeler için belli bir kullanım süresi bulunmaktadır. Su arıtma cihazı bakımı süreleri geldiğinde aksatılmadan düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Düzenli olarak bakımları yapılan arıtma cihazları sağlıklı bir şekilde çalışır ve kullanıcıyı da memnun eder.

Su Arıtma Cihazının Bakım Süresi Ne Kadardır?

Su arıtma cihazının içerisinde bulunan parçaların farklı farklı kullanım ömürleri bulunmaktadır. Kullanım ömrü bitince bakım süresi de gelmiş olur. Kullanım süresi dolan parçaların bakımları çok fazla zaman geçmeden yapılmalıdır. Bakımları yapılmayan bir su arıtma cihazının ürettiği su hem sağlıksız olabilir hem de tadı da kötü olabilir. Yani tüketilmeye uygun olmaz.

Su arıtma cihazınızın bakım zamanı geldiğinde size en yakın servis ile iletişime geçip cihazınızın bakımını yaptırabilirsiniz. Bir su arıtma cihazında bakıma ihtiyaç duyan en önemli parçalar filtrelerdir. Filtrelerin de kendi aralarında bakım süreleri farklıdır. Bu nedenle kademeli olarak filtre değişimlerinin yapılması gereklidir.

Kullanım ömrü en az olan filtreler ön üçlü yani sediment, aktif karbon ve blok karbon filtrelerdir. Bu filtreler 6 – 12 aylık bir kullanım süresi vardır. Kalitelerine göre bu süre belirtilen zaman aralığında değişmektedir. Ters ozmos arıtma sisteminde bulunan en değerli filtre membran filtredir. Membran filtre suyun tam olarak arıtılıp, temiz hale getirilmesini sağlar. Ters ozmos olayının gerçekleştiği filtredir. Membran filtrenin katmanları üzerinde gözle görülemeyen gözenekler vardır.

Bu gözeneklerden geçirilen basınçlı su, içeriğindeki neredeyse tüm zararlı maddelerden kurtulur. Bu şekilde su arıtmak evlerde kullanılabilecek en iyi ve gelişmiş yoldur. Membran filtrelerin bakım süreleri ise GPD değerlerine göre değişiklik göstermektedir. 75 GPD ve 80 GPD olan filtreler yaklaşık olarak 1 – 1,5 yılda bir değiştirilmelidir. 100 GPD olan membranların ise yaklaşık olarak 2 yıl kadar kullanım ömürleri bulunmaktadır.

Eğer arıtma sisteminde bir mineral filtre bulunmaktaysa süresi dolunca diğer filtrelerde olduğu gibi değişimi yapılmalıdır. Mineral filtrelerin kullanım ömrü diğer filtrelere göre daha fazladır. İyi ve kaliteli bir mineral filtrenin ömrü yaklaşık olarak 4 yıldır. Son aşamada bulunan post karbon yani tatlandırıcı filtre ise suyun tadını düzenleyip, içimi hoş hale getirir. Post karbon ise yaklaşık olarak yılda bir değiştirilir.

Su arıtma cihazı bakımı süresi dolmuş olan parçaların yenisi ile değiştirilmesiyle gerçekleştirilir. Gerekli olan parçaların değişimi su arıtma servisleri tarafından yapılır. Ömrü dolmuş olan filtre, yerinde sökülür ve servis ekibi tarafından yeni filtre takılır. Su arıtma tankı da çok önemlidir. Tanklar filtrelere göre daha dayanıklı olur. Bu sayede kullanım süreleri daha uzun olur. Kullanım süreleri dolduğunda hem suyun tadını bozduklarından dolayı hem de bakteri oluşumuna neden olabildiklerinden dolayı değişimleri kesinlikle yapılmalıdır.

Kullanım süreleri dolan parçaların değişimi yapıldıktan sonra cihaz ilk günkü gibi su arıtmaya başlar ve suyun tadı da düzenlenir. Su arıtma bakımını yaptırmak su kalitesi yanında sağlık için de çok önemlidir.

Sporda Suyun Önemi

İzmir arıtma servisi Su hayatımızın bir çok kısmında kilit nokta olmuştur.Bu kilit noktalardan biri de spordur.Spor yaptığımız dönemlerde dikkat ettiğimiz nokta genellikle yediğimiz içtiğimiz besinler

Devamını oku »
Urla Gülbahçe Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Suyun Faydaları

Bedenimizin yüzde 70’ini su oluşturur. Eklemlerimizdeki kıkırdaklarda kayganlığı sağlayan sıvıda da su bulunur. Yeterli miktarda su tüketilmediğinde eklem yerlerinde kıkırdak yapılarındaki sıvılarla beraber eklem kayganlığı

Devamını oku »
Urla Gülbahçe Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Suyun Önemi

Suyun yaşantımızdaki önemi nedir? Suyun hayatımızdaki yeri nerededir?

Devamını oku »
Urla Gülbahçe Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyız?

Neden Arıtma Cihazı Kullanmalıyız? Şebekelerden bize gelen şehir suları, temiz olmamasının yanı sıra sağlığımız açısından da epey tehlike arz ediyor. Su arıtma cihazları sayesinde akan

Devamını oku »