İzmir Su Arıtma Servisi

Karabağlar Arap Hasan Mahallesi Su Arıtma Servisi

İzmir Arap Hasan Mahallesi Su arıtma Servisi

Vücudumuzda oldukça önemli bir yeri olan su, temiz ve kaliteli olması gerekmektedir. Bundan yola çıkılarak su arıtma cihazları icat edildi. Standart olan bir su arıtma cihazında 5 filtre 5 aşama bulunmaktadır.

Arıtma cihazının içerisinde olan filtreleri sayısı cihaza göre farklılık göstermektedir. Bu filtrelerin özellikleri ve kullanım ömürleri farklıdır.

Su arıtma cihazının her bir parçasının bakım ve değişim süreleri vardır. Cihazın bakım süresi için servislerimiz ile iletişime geçip arıtma cihazı bakımı talebinde bulunabilirsiniz. Arap Hasan Mahallesi su arıtma servisi olarak, su arıtma cihazı kurulumu, filtre değişimi, tank değişimi, parça değişim vb. hizmetler vermekteyiz.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır ?

su arıtma cihazı filtresi

Su arıtma cihazının çalışma prensibi şu şekildedir; su ilk olarak şebekeden içerisinde yüksek miktarda klor, düşük pH ve kimyasal maddeli bir biçimde gelir. Su ilk olarak ön üçlü filtre olarak adlandırdığımız sediment granül karbon ve blok karbon filtreden geçer.

Su ilk filtre olan sediment filtreden geçer. Sediment filtre, suyun içerisinde bulunan toprak, kum, çamur ve tortu gibi göz ile görülebilen maddeleri sudan ayrıştırır. Sediment filtrenin kullanım ömrü ise 6 aydır.

Granül karbon filtre, suyun içerisinde bulunan organik maddeleri tutar ve suyun tadını ve kokusunu dengeler. Granül karbon filtrenin kullanım ömrü ise 4 ila 6 ay arasındadır. Ardından su blok karbon fitreye doğru yola çıkar.

Su burada ise içerisinde bulunan eriğik gazları, klor ve zararlı maddeler sudan ayrıştırılır ve suyun rengini berraklaştırarak suyun güzel görünmesini sağlanılır. Blok karbon filtrenin kullanım ömrü ise 4 ila 6 ay arasındadır.

Ardından su ön üçlü filtreden çıkıp en önemli filtre olan membran filtreye doğru yola çıkar. Su burada içerisinde bulunan insan sağlığı açısından zararlı olan maddeleri sudan ayrıştırır ve suyu atık su ve arıtılmış su olarak ikiye ayrılır. Membran filtrenin kullanım ömrü ise 2 yıldır.

Ardından su, su tankına doğru yola çıkar ve burada tüketicinin musluğu açmasını bekler. Tüketici musluğu açtığında su son aşama olan post karbon filtreden geçer ve hindistan cevizi tozu takviyesi alır.

Bu takviye sayesinde suyun tadı ve pH derecesi artar. Son olarak su tüketiciye en temiz hali ile sunulur. Filtrelerin değişim süreleri dolduğunda su arıtma servisimiz ile iletişime geçip yeni filtre talebinde bulunabilirsiniz.

su arıtma cihazı mahallesi

Su Arıtma Cihazı Bakımı Nasıl Yapılır?

İzmir arıtma servisi olarak su arıtma cihazlarınızın her türlü bakımını gerçekleştirmekteyiz. İzmir arıtma serivisimize bağlı olan karabağlar su arıtma servisi ile cihazınızın filtre değişimi olmak üzere çeşitli bakımlarını ve yedek parça teminini gerçekleştirmekteyiz.

Evlerinizde ve iş yerlerinizde kullanmakta olduğunuz su arıtma cihazlarınızın arıza sorunlarının çözümü için de İzmir su arıtma cihazı servisimize başvurabilirsiniz. Kullanılan su arıtma sistemlerinde su kaçağı ve tıkanıklık gibi çeşitli arıza sorunları meydana gelebilir.

Karabağlar su arıtma cihazı servisimizi arayarak karabağlar bölgesinde cihazınızın ihtiyacına yönelik teknik servis hizmetini alabilirsiniz. Teknik servis ekibimiz ile sizler için en iyi arıtma servis hizmeti sunmak için çalışmaktayız.

Su arıtma cihazları düzenli bir şekilde bakım gerektiren ürünler olduklarından dolayı aksatılmadan bakım işlemleri yaptırılmalıdır. Aksi halde cihazın ürettiği su kalitesinde bozulma meydana gelir. Bu durumda insan sağlığı için çeşitli riskler barındırır. Arıtma cihazınızın bakım zamanı geldiğinde su arıtma servisi hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Su arıtma cihazları su arıtma işlemini ters ozmos yöntemini kullanarak gerçekleştirir. Evlerde ve iş yerlerinde temiz suya ulaşmanın en kolay yollarından biri olduğu için çok fazla kullanıcıya hitap etmektedir. Arıtma cihazlarının en önemli filtresi olan membran filtrede gerçekleşen ters ozmos sayesinde sudaki maddeler ortadan kaldırılır.

Membran filtre, ters ozmos endüstriyel su arıtma cihazlarında ve evsel su arıtma cihazlarında bakımı en çok önemli olan filtredir. Bundan dolayı membran filtrenin kullanım süresi geçtiğinde değişimi sağlanmalıdır. Değişimi yapılmayan membran filtreler suyu gerektiği kadar arıtamaz.

İzmir su arıtma servisimiz ile filtre değişimine büyük önem vermekteyiz. Cihazınızda bulunmakta olan depoların da belli bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Depoların kullanım ömrü bittiğinde ve değişimi yapılmadığı takdirde su kalitesinde bozulma oluşturabilirler. Su arıtma depoları da filtreden sonra cihaz için önemli bir parçadır.

Su yumuşatma cihazları için de teknik servis desteğimiz bulunmaktadır. Kireçli ve sert suların yoğun olduğu bölgelerde kullanılan bu ürünler, sahip oldukları özel reçineleri sayesinde suya sertlik veren magnezyum kalsiyum gibi maddeleri tutar ve bunların yerine sodyum iyonu vererek suyu yumuşatır.

Bir diğer model ise bina girişi su yumuşatma cihazlarıdır. Genellikle üç filtreden oluşan bu cihazlar sertlik düzeyi çok yüksek olan suların bulunduğu bölgelerde kullanılmaktadır. Bu cihazlar evde bir su arıtma cihazı bulunmaktaysa eğer arıtma cihazının kullanım ömrünün uzamasını sağlar. Bu nedenle çok önemli bir üründür.

Su arıtma cihazları ve su yumuşatma cihazları olmak üzere herhangi bir arıza durumunda veya parça değişimine ihtiyaç duyduğunuzda İzmir Karabağlar su arıtma servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.  

 

 

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi sayesinde su arıtma cihazlarınızın bakım – onarım ve montajını yaptırabilirsiniz. Servisimiz deneyimli ekibiyle kaliteli teknik destek hizmeti sunmaktadır.

Devamını oku »
Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi ile iletişime geçip su arıtma cihazlarınızın onarım ve bakım işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Su arıtma cihazları düzenli bir şekilde bakım

Devamını oku »
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisini çağırarak su arıtma cihazlarınız için tüm teknik servis hizmetlerini alabilirsiniz. Urla Güvendik Mahallesi, İzmir’in Urla ilçesinde bulunan bir mahalledir.

Devamını oku »
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınız hiç olmadığı kadar kaliteli hale gelecek. Urla Demircili bölgesinde su arıtma cihazlarınızla ilgili sorunlar mı

Devamını oku »
Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi daima su arıtma cihazlarınızın bakım, onarım ve montajları konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Urla Kadıovacık Mahallesi’nde yaşayanlar, evlerinde sağlıklı ve

Devamını oku »