İzmir Su Arıtma Servisi

Balçova Su Arıtma Servisi

Su Arıtma

Su arıtma cihazlarının bizler için oldukça önemlidir. Eğer İzmir gibi bir bölgede yaşıyorsanız su arıtma cihazları sağlığınız açısından büyük bir önem arz etmektedir. Buca su arıtma servisi olarak temiz suya ulaşabilmeniz açısından 7/24 hizmet vermekteyiz.

Su Arıtma Cihazları Neden Kullanılır

Birçok tüketici arıtılmış su yerine çeşme sularını tercih ediyor. Şebekenizden gelen suyun içerisinde yüksek miktarda klor bulunur. Bu da baş dönmesi, farklı kanser türlerinin ortaya çıkması, astım hastaları ve gıda alerjileri gibi hastalıklara sebep olabilir. Şebekenizden gelen suyun zararları bununla kalmaz içerisinde çeşitli kimyasal maddeleri de barındırır. Bu sağlığınız açısından büyük bir tehdit oluşturur.

Su Arıtma

Filtreler Ne İşe Yarar ?

Filtreler su arıtma cihazını oluşturan parçalardır. Filtreler şebeke suyundan gelen yüksek klorlu ve içerisinde kimyasal maddeleri barındıran suyu arıtarak tüketiciye en temiz hali ile sunar. Filtrelerin kendilerine özgü faklı özellikleri vardır. Bazı filtreler suyu kimyasal maddelerden arındırırken bazı filtreler ise suya, eksik olduğu mineralleri geri kazandırır.

Filtrelerin Ömürleri

Filtreler bu işlemi yaparken yıpranmaya başlar. Her filtrenin kendilerine özgü farklı özellikleri olduğu gibi farklı kullanım ömürleri de vardır. Örneğin membran filtrenin kullanım ömrü ortalama 2 yıldır.

Su Arıtma

Sediment filtrenin ömrü ise 8 ila 12 ay arasında değişiklik göstermektedir. Karbon filtrelerin ömürleri ise 3 ila 5 ay arasında değişiklik göstermektedir. Mineral filtrenin ömrü ise 1 yıldır. Filtrelerin ömürleri bittiğinde en kısa sürede değiştirilmeleri gerekiyor. Aksi taktirde filtrenin içerisinden geçen su temizlenemez ve tüketiciye sağlığa zararlı bir şekilde iletilir.

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su arıtma cihazı alırken satın aldığınız markanın NSF ANSI/58ve Water Quality belgesi olmasına dikkat edilmelidir. Bu belgeler Dünya sağlık örgütü tarafından onaylanmış bir belgedir. Su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ürünün kalitesidir.

Su arıtma cihazı alırken bütçenizi göz önünde bulundurursunuz. Bu oldukça doğaldır. Fakat su arıtma cihazlarında ürünün kalitesi ürünün fiyatı ile doğru orantılıdır. Yani su arıtma cihazı alırken ürünün kalitesine bakmanız önerilir.

Eğer düşük bütçeli bir su arıtma cihazı alacak olursanız cihazın filtre değişimi daha sık yapılır ve suyu diğer cihazlara göre daha az temiz arıtır. Su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise cihazın kaç aşamalı olduğuna ve cihazın kaç filtreli olduğuna dikkat edilmelidir. Su arıtma cihazının aşaması ne kadar fazla olursa su o kadar temizlenir.

 

 

 

 

 

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi tüm su arıtma cihazları için bakım, onarım ve montaj konularında müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Su arıtma cihazları zamanla teknik destek

Devamını oku »
Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazlarınız için Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisimiz ile iletişime geçip, servis kaydınızı açtırabilirsiniz. Servis kaydınız açıldıktan sonra uygun bir gün belirlenerek servisimiz

Devamını oku »
Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi ,su arıtma cihazlarınızın filtre değişimi bakımı ve onarımı konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Profesyonel servis ekibimiz tüm su arıtma cihazlarınız için

Devamını oku »
Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınızın genel bakımını yaptırabilirsiniz. Su arıtma cihazları rutin bir şekilde bakıma ihtiyaç duyan cihazlarıdır. Bakımları  ihmal

Devamını oku »
Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi ile arıtma cihazlarınıza yönelik her türlü bakım ve onarım işlemi gerçekleştirilir. Deneyimli teknik ekibiyle daima hizmetinizde olan servisimiz, su

Devamını oku »