İzmir Su Arıtma Servisi

Bayraklı Su Arıtma Servisi

Günlük hayatımızda en çok suya ihtiyaç duyarız. Bu da suyu bizler için önemli kılar. Bizler için önemli olan suyu temiz tüketerek oldukça önemlidir. Bunun için su arıtma cihazları üretildi. Bayraklı su arıtma servisi olarak tükettiğiniz suyu sizlere en temiz hali ile sunak görevimizdir.

Su Arıtma Cihazlarının Önemi

Birçok kişi genelde arıtılmış su yerine çeşme sularını tercih ediyor. Şebeke suların içerisine bakterileri öldürmek amaçlı klor dökülüyor. Klorun insan sağlığına büyük bir zararı vardır.

Örneğin vücutta farklı kanser türlerinin oluşmasını, baş dönmesi ve gıda alerjisi gibi hastalıkların oluşmasını sağlar. Şebeke suyu yemek yaparken ve çamaşır yıkarken de kullanılmamalıdır. İnsan sağlığına zararlı olan şebeke suyu yerine arıtılmış tüketilmelidir.

Su Arıtma

Filtre Değişimi

Su arıtma cihazını oluşturan parça filtrelerdir. Filtreler şebekeden gelen suyu arıtarak tüketiciye sunar. Filtreler bu işlemi yaparken yıpranır. Filtrelerin belli bir ömürleri vardır. Örneğin membran filtrenin kullanım ömrü 2 yıldır.

Karbon filtrelerin ömürleri ise ortalama 3 ila 5 ay arasında değişiklik göstermektedir. Sediment filtrenin kullanım ömrü ise 8 ila 12 ay arasında değişiklik göstermektedir. Mineral filtrenin ömrü ise 1 yıldır.

Su Arıtma

Filtrelerin farklı kullanım ömürleri olduğu gibi kendilerine özgü özelliklerinde vardır. Örneğin su arıtma cihazının kalbi olan membran filtrenin özelliği suyu kimyasal maddelerden arındırmasını sağlar.

Karbon filtrelerin özellikleri ise suyun tadını, kokusunu ve rengi gibi özelliklerini dengelemesini sağlar. Mineral filtrenin özellikleri ise suyun eksik olduğu minerallerin geri kazanmasını sağlar.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır

Borular yardımıyla şebekeden su gelir. Gelen su ilk olarak ön 3 lü filtreden geçer. Su burada ilk sediment filtreden geçer. Sediment filtre suyun içerisinde bulunan toprak, çamur ve kum gibi maddelerden arındırır.

Su sediment filtreden çıkıp granül karbon filtreye doğru yola çıkar.
Granül karbon filtre suyun tadı, rengi ve kokusu gibi özelliklerini dengeler. Su granül karbon filtreden çıkıp blok karbon filtreye doğru yola çıkar.

Blok karbon filtre ise suyu renk, tat ve koku gibi özellikleri dengelenir, bunlara ek olarak blok karbon filtre suyun basıncını azaltarak suyu membran filtreye hazırlar.
Su blok karbon filtreden çıkar ve membran filtreye doğru yola çıkar.

Su, su arıtma cihazının kalbi olan membran filtreye geldiğinde En önemli işlemi görür, su içerisinde bulunan kimyasal maddelerden arındırılır. Membran filtre bu işlemi yaparken suyun içerisinde bulunan minerallerinde arıtır.

Su temiz ama mineral açısından eksik bir su olur. Su burada ikiye ayrılır temiz su ve atık su olarak. Atık su giderken akar temiz su ise membran filtreden çıktıktan sonra depo haznesinde tüketicinin musluğu açmasını bekler. Tüketici musluğu açtığında son olarak su mineral filtreden geçer. Su burada eksik olduğu mineralleri kazanır ve su mineral açısından zenginleşir.

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi sayesinde su arıtma cihazlarınızın bakım – onarım ve montajını yaptırabilirsiniz. Servisimiz deneyimli ekibiyle kaliteli teknik destek hizmeti sunmaktadır.

Devamını oku »
Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi ile iletişime geçip su arıtma cihazlarınızın onarım ve bakım işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Su arıtma cihazları düzenli bir şekilde bakım

Devamını oku »
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisini çağırarak su arıtma cihazlarınız için tüm teknik servis hizmetlerini alabilirsiniz. Urla Güvendik Mahallesi, İzmir’in Urla ilçesinde bulunan bir mahalledir.

Devamını oku »
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınız hiç olmadığı kadar kaliteli hale gelecek. Urla Demircili bölgesinde su arıtma cihazlarınızla ilgili sorunlar mı

Devamını oku »
Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi daima su arıtma cihazlarınızın bakım, onarım ve montajları konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Urla Kadıovacık Mahallesi’nde yaşayanlar, evlerinde sağlıklı ve

Devamını oku »