İzmir Su Arıtma Servisi

Bayraklı Su Arıtma Servisi

Su Arıtma

Günlük hayatımızda en çok suya ihtiyaç duyarız. Bu da suyu bizler için önemli kılar. Bizler için önemli olan suyu temiz tüketerek oldukça önemlidir. Bunun için su arıtma cihazları üretildi. Bayraklı su arıtma servisi olarak tükettiğiniz suyu sizlere en temiz hali ile sunak görevimizdir.

Su Arıtma Cihazlarının Önemi

Birçok kişi genelde arıtılmış su yerine çeşme sularını tercih ediyor. Şebeke suların içerisine bakterileri öldürmek amaçlı klor dökülüyor. Klorun insan sağlığına büyük bir zararı vardır.

Örneğin vücutta farklı kanser türlerinin oluşmasını, baş dönmesi ve gıda alerjisi gibi hastalıkların oluşmasını sağlar. Şebeke suyu yemek yaparken ve çamaşır yıkarken de kullanılmamalıdır. İnsan sağlığına zararlı olan şebeke suyu yerine arıtılmış tüketilmelidir.

Su Arıtma

Filtre Değişimi

Su arıtma cihazını oluşturan parça filtrelerdir. Filtreler şebekeden gelen suyu arıtarak tüketiciye sunar. Filtreler bu işlemi yaparken yıpranır. Filtrelerin belli bir ömürleri vardır. Örneğin membran filtrenin kullanım ömrü 2 yıldır.

Karbon filtrelerin ömürleri ise ortalama 3 ila 5 ay arasında değişiklik göstermektedir. Sediment filtrenin kullanım ömrü ise 8 ila 12 ay arasında değişiklik göstermektedir. Mineral filtrenin ömrü ise 1 yıldır.

Su Arıtma

Filtrelerin farklı kullanım ömürleri olduğu gibi kendilerine özgü özelliklerinde vardır. Örneğin su arıtma cihazının kalbi olan membran filtrenin özelliği suyu kimyasal maddelerden arındırmasını sağlar.

Karbon filtrelerin özellikleri ise suyun tadını, kokusunu ve rengi gibi özelliklerini dengelemesini sağlar. Mineral filtrenin özellikleri ise suyun eksik olduğu minerallerin geri kazanmasını sağlar.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır

Borular yardımıyla şebekeden su gelir. Gelen su ilk olarak ön 3 lü filtreden geçer. Su burada ilk sediment filtreden geçer. Sediment filtre suyun içerisinde bulunan toprak, çamur ve kum gibi maddelerden arındırır.

Su sediment filtreden çıkıp granül karbon filtreye doğru yola çıkar.
Granül karbon filtre suyun tadı, rengi ve kokusu gibi özelliklerini dengeler. Su granül karbon filtreden çıkıp blok karbon filtreye doğru yola çıkar.

Blok karbon filtre ise suyu renk, tat ve koku gibi özellikleri dengelenir, bunlara ek olarak blok karbon filtre suyun basıncını azaltarak suyu membran filtreye hazırlar.
Su blok karbon filtreden çıkar ve membran filtreye doğru yola çıkar.

Su, su arıtma cihazının kalbi olan membran filtreye geldiğinde En önemli işlemi görür, su içerisinde bulunan kimyasal maddelerden arındırılır. Membran filtre bu işlemi yaparken suyun içerisinde bulunan minerallerinde arıtır.

Su temiz ama mineral açısından eksik bir su olur. Su burada ikiye ayrılır temiz su ve atık su olarak. Atık su giderken akar temiz su ise membran filtreden çıktıktan sonra depo haznesinde tüketicinin musluğu açmasını bekler. Tüketici musluğu açtığında son olarak su mineral filtreden geçer. Su burada eksik olduğu mineralleri kazanır ve su mineral açısından zenginleşir.

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi tüm su arıtma cihazları için bakım, onarım ve montaj konularında müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Su arıtma cihazları zamanla teknik destek

Devamını oku »
Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazlarınız için Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisimiz ile iletişime geçip, servis kaydınızı açtırabilirsiniz. Servis kaydınız açıldıktan sonra uygun bir gün belirlenerek servisimiz

Devamını oku »
Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi ,su arıtma cihazlarınızın filtre değişimi bakımı ve onarımı konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Profesyonel servis ekibimiz tüm su arıtma cihazlarınız için

Devamını oku »
Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınızın genel bakımını yaptırabilirsiniz. Su arıtma cihazları rutin bir şekilde bakıma ihtiyaç duyan cihazlarıdır. Bakımları  ihmal

Devamını oku »
Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi ile arıtma cihazlarınıza yönelik her türlü bakım ve onarım işlemi gerçekleştirilir. Deneyimli teknik ekibiyle daima hizmetinizde olan servisimiz, su

Devamını oku »