İzmir Su Arıtma Servisi

Çeşme Su Arıtma Servisi

Çeşme Su Arıtma Servisi

Vücudumuzda %60 oranında bulunan ve bizlerin sağlığı açısından büyük önem arz eden suyu arıtılmış bir şekilde tüketmek oldukça önemlidir. Çünkü şebeke suyunun içerisinde insan vücuduna zarar verebilecek maddeler vardır. Bu yüzden su arıtma cihazları üretildi. Su arıtma cihazları içerisinde bulunan filtreler sayesinde şebeke suyunu zararlı maddelerden arındırır ve tüketiciye en temiz hali ile sunar. Çeşme Su arıtma servisi olarak tükettiğiniz suyu en temiz hali ile sizlere sunmak bizim görevimizdir.

Neden Çeşme Su Arıtma Servisi

Birçok kişi arıtılmış su yerine şebeke suyunu tüketmeyi tercih ediyorlar. Şebek suyunun içerisinde sağlığınıza zarar verebilecek birçok madde bulunmaktadır.

Bunlardan biri klordur. Şebeke suyunun içerisinde yüksek miktarda klor bulunur. Klor vücutta baş ağrısı, gıda alerjileri, bazı kanser türleri ve astım semptomları gibi sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek hastalıkları ortaya çıkarır.

Çeşme Su Arıtma servisi

Şebeke suyunun içerisinde klordan başka birçok kimyasal toksik maddeler bulunur. Bu maddeler vücutta sindirim sisteminde ve soluk borularında hasara yol açabilir.

Beyin hasarına böbrek hastalıklarına ve kas kontrolü kaybı gibi hastalıklar sebep olabilir. Eğer Çeşme gibi bir bölgede yaşıyorsanız suyunuzun pH değeri sağlığınızı olumsuz etkiler. Düşük pH değeri vücudunuzda bulunan kanımızın pH değerine denk değil ise ciddi hastalıklara ve ölüme yol açabilir.

Su arıma cihazlarının kullanım önemi burada oldukça artıyor. Sizlere sunduğumuz hizmetler en uygun fiyat ile su arıtma cihazı, filtre değişimi ve parça değişimidir. Çeşme su arıtma servisi olarak tükettiğiniz ve sağlığınız açısından büyük önem arz eden suyu sizlere en temiz hali sunmak bizim görevimizdir.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır ?

Su arıtma cihazı içerisinde bulunan filtrelerin yardımıyla şebeke suyunu arıtır. Su ilk aşama olarak ön üçlü filtreden geçer. Bu filtreler sediment filtre, granül karbon filtre ve blok karbon filtredir. Su ilk olarak sediment filtreden geçer.

Su burada içerisinde bulunan kum, çamur, tortu ve toprak gibi küçük partiküllü maddelerden arındırılır. Su ardından borular yarımı ile granül karbon filtreye doğru çıkar. Su burada klor gibi zararlı maddelerden arındırılır ve suyun tat, koku ve renk gibi özellikleri dengelenir. Su ardından blok karbon filtreye geçer.

Su burada blok karbon filtreden geçerken gördüğü işlemlerin aynısını görür ve su membran filtreye gitmek için hazırlanır. Yani suyun basıncı azaltılır. Bunun sebebi membran filtrenin gözeneklerinin oldukça küçük olması.

Eğer su basıncı azaltılmadan membran filtreye gider ise membran filtre suyu hızlı arıtamayacağına göre su membran filtreye ve diğer filtrelere kalıcı hasar verebilir.

Su membran filtreye geldiğinde en önemli işlemi görür su içerisinde bulunan kimyasal maddelerden arındırılır. Membran filtre bu işlemi yaparken suyun içerisinde bulunan tüm mineralleri de arıtır. Ardından su ikiye ayrılır atık su ile mineralsiz fakat kimyasal maddelerden arındırılmış temiz su olarak. Atık su gider bölümünden akar.

Temiz su ise su arıtma cihazının içerisinde bulunan su tankına doğru yola çıkar ve tüketicinin musluğu açmasını bekler. Tüketici musluğu açtığında su, su tankından çıkar ve son aşama olan tatlandırıcı filtreye doğru yola çıkar. Su burada kaybettiği mineralleri geri kazanır ve tüketici ye mineral açısından zengin ve temiz bir su olarak sunulur. Bu filtrelerin kullanım ömürleri tükendiğinde Çeşme su arıtma servisimiz ile iletişime geçip filtre değişim talebinde bulunabilirsiniz

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi tüm su arıtma cihazları için bakım, onarım ve montaj konularında müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Su arıtma cihazları zamanla teknik destek

Devamını oku »
Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazlarınız için Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisimiz ile iletişime geçip, servis kaydınızı açtırabilirsiniz. Servis kaydınız açıldıktan sonra uygun bir gün belirlenerek servisimiz

Devamını oku »
Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi ,su arıtma cihazlarınızın filtre değişimi bakımı ve onarımı konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Profesyonel servis ekibimiz tüm su arıtma cihazlarınız için

Devamını oku »
Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınızın genel bakımını yaptırabilirsiniz. Su arıtma cihazları rutin bir şekilde bakıma ihtiyaç duyan cihazlarıdır. Bakımları  ihmal

Devamını oku »
Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi ile arıtma cihazlarınıza yönelik her türlü bakım ve onarım işlemi gerçekleştirilir. Deneyimli teknik ekibiyle daima hizmetinizde olan servisimiz, su

Devamını oku »