İzmir Su Arıtma Servisi

Çeşme Su Arıtma Servisi

Vücudumuzda %60 oranında bulunan ve bizlerin sağlığı açısından büyük önem arz eden suyu arıtılmış bir şekilde tüketmek oldukça önemlidir. Çünkü şebeke suyunun içerisinde insan vücuduna zarar verebilecek maddeler vardır. Bu yüzden su arıtma cihazları üretildi. Su arıtma cihazları içerisinde bulunan filtreler sayesinde şebeke suyunu zararlı maddelerden arındırır ve tüketiciye en temiz hali ile sunar. Çeşme Su arıtma servisi olarak tükettiğiniz suyu en temiz hali ile sizlere sunmak bizim görevimizdir.

Neden Çeşme Su Arıtma Servisi

Birçok kişi arıtılmış su yerine şebeke suyunu tüketmeyi tercih ediyorlar. Şebek suyunun içerisinde sağlığınıza zarar verebilecek birçok madde bulunmaktadır.

Bunlardan biri klordur. Şebeke suyunun içerisinde yüksek miktarda klor bulunur. Klor vücutta baş ağrısı, gıda alerjileri, bazı kanser türleri ve astım semptomları gibi sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek hastalıkları ortaya çıkarır.

Çeşme Su Arıtma servisi

Şebeke suyunun içerisinde klordan başka birçok kimyasal toksik maddeler bulunur. Bu maddeler vücutta sindirim sisteminde ve soluk borularında hasara yol açabilir.

Beyin hasarına böbrek hastalıklarına ve kas kontrolü kaybı gibi hastalıklar sebep olabilir. Eğer Çeşme gibi bir bölgede yaşıyorsanız suyunuzun pH değeri sağlığınızı olumsuz etkiler. Düşük pH değeri vücudunuzda bulunan kanımızın pH değerine denk değil ise ciddi hastalıklara ve ölüme yol açabilir.

Su arıma cihazlarının kullanım önemi burada oldukça artıyor. Sizlere sunduğumuz hizmetler en uygun fiyat ile su arıtma cihazı, filtre değişimi ve parça değişimidir. Çeşme su arıtma servisi olarak tükettiğiniz ve sağlığınız açısından büyük önem arz eden suyu sizlere en temiz hali sunmak bizim görevimizdir.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır ?

Su arıtma cihazı içerisinde bulunan filtrelerin yardımıyla şebeke suyunu arıtır. Su ilk aşama olarak ön üçlü filtreden geçer. Bu filtreler sediment filtre, granül karbon filtre ve blok karbon filtredir. Su ilk olarak sediment filtreden geçer.

Su burada içerisinde bulunan kum, çamur, tortu ve toprak gibi küçük partiküllü maddelerden arındırılır. Su ardından borular yarımı ile granül karbon filtreye doğru çıkar. Su burada klor gibi zararlı maddelerden arındırılır ve suyun tat, koku ve renk gibi özellikleri dengelenir. Su ardından blok karbon filtreye geçer.

Su burada blok karbon filtreden geçerken gördüğü işlemlerin aynısını görür ve su membran filtreye gitmek için hazırlanır. Yani suyun basıncı azaltılır. Bunun sebebi membran filtrenin gözeneklerinin oldukça küçük olması.

Eğer su basıncı azaltılmadan membran filtreye gider ise membran filtre suyu hızlı arıtamayacağına göre su membran filtreye ve diğer filtrelere kalıcı hasar verebilir.

Su membran filtreye geldiğinde en önemli işlemi görür su içerisinde bulunan kimyasal maddelerden arındırılır. Membran filtre bu işlemi yaparken suyun içerisinde bulunan tüm mineralleri de arıtır. Ardından su ikiye ayrılır atık su ile mineralsiz fakat kimyasal maddelerden arındırılmış temiz su olarak. Atık su gider bölümünden akar.

Temiz su ise su arıtma cihazının içerisinde bulunan su tankına doğru yola çıkar ve tüketicinin musluğu açmasını bekler. Tüketici musluğu açtığında su, su tankından çıkar ve son aşama olan tatlandırıcı filtreye doğru yola çıkar. Su burada kaybettiği mineralleri geri kazanır ve tüketici ye mineral açısından zengin ve temiz bir su olarak sunulur. Bu filtrelerin kullanım ömürleri tükendiğinde Çeşme su arıtma servisimiz ile iletişime geçip filtre değişim talebinde bulunabilirsiniz

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi sayesinde su arıtma cihazlarınızın bakım – onarım ve montajını yaptırabilirsiniz. Servisimiz deneyimli ekibiyle kaliteli teknik destek hizmeti sunmaktadır.

Devamını oku »
Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi ile iletişime geçip su arıtma cihazlarınızın onarım ve bakım işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Su arıtma cihazları düzenli bir şekilde bakım

Devamını oku »
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisini çağırarak su arıtma cihazlarınız için tüm teknik servis hizmetlerini alabilirsiniz. Urla Güvendik Mahallesi, İzmir’in Urla ilçesinde bulunan bir mahalledir.

Devamını oku »
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınız hiç olmadığı kadar kaliteli hale gelecek. Urla Demircili bölgesinde su arıtma cihazlarınızla ilgili sorunlar mı

Devamını oku »
Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi daima su arıtma cihazlarınızın bakım, onarım ve montajları konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Urla Kadıovacık Mahallesi’nde yaşayanlar, evlerinde sağlıklı ve

Devamını oku »