İzmir Su Arıtma Servisi

İnsan İle Suyun İlişkisi

İnsan İle Suyun İlişkisi

Suyun Yaşamla İlişkisi ?

İnsan ile suyun ilişkisi, canlıların en çok etkilendiği olayların başında olmaktadır. Suyun, canlıların temelini oluşturması suyu çok önemli bir noktada olmasını sağlamıştır. Suyun olmadığı yerlerde yaşam görülmesi çok az olur ve besin zinciri sınırlı olur. Su ihtiyacı canlıların doğduğu günde başlar ve doğal olarak içgüdüsel olmaktadır. İçgüdüden ziyade zorunlu olarak karşılanması gereken bir zorunluluk durumundadır.

Suyun Yaşam İle Bağlantısı

İnsan ile suyun ilişkisi bizlerin sağlığı için oldukça önemli olduğu gibi canlılar için en önemli kaynaktır ve canlı yaşamının temelini oluşturur. Canlıların yaşamları boyunca ihtiyaç duydukları kaynakların başında olan su gereksinimi giderilmediğinde canlılar da sağlık sorunları görülmektedir.

İnsan ile suyun ilişkisi oldukça önemli olduğu gibi suyun canlı sağlığı açısından önemli olması su kaynaklarını değerli kılmaktadır. Günümüzde su kaynaklarının azalması nedeniyle dünyanın bazı noktalarında su kıtlıkları görülmektedir. Canlılar su ihtiyacını karşılayamadığı zamanlar (halsizlik ,baş dönmesi ,mide bulantısı) gibi sağlık sorunları görülebilir.

Uzun süre boyunca günlük su ihtiyacını düzenli olarak karşılayamayan canlılar (kalp rahatsızlıkları, tansiyon bozukluğu, böbreklerde kalıcı hasar, baş ağrısı, unutkanlık, konsantrasyon bozukluğu) gibi sorunlar  görülme ihtimali yüksek olmaktadır. Susuz kalan canlılarda fiziksel görünüşünde saç dökülmesi gibi sorunlarda görüle bilir.

Canlı yaşamıyla alakalı en büyük sorunlardan olan temiz su ihtiyacı gün geçtikçe artmaktadır ve çevre kirliliği artması nedeniyle temiz suya ulaşmak zorlaşmıştır. Çevre kirliliğinden dolayı temiz suya ulaşmak zorlaşmıştır temiz su ihtiyacının giderilmesi için geliştirilen su arıtma cihazları günümüzde çok önemli bir noktaya gelmiştir. Temiz su ihtiyacını karşılamak için üretilen cihazlar günümüzde ve gelecekte önemli yerlerde görülmektedir.

Temiz Su Nasıl Olmalıdır ?

Su canlı sağlığı için gereklidir ama gerekli olan suyun belli şartlar altında olması da gerekmektedir. Suyun pH değeri gibi unsurlar insan sağlığını etkilemektedir Bu değerler çok düşük yada çok yüksek olursa sağlık açısından faydalı olmak yerine zararlı olmaya başlar. Temiz suyun içinde bulunan(magnezyum, demir, kalsiyum) gibi minerallerin normal düzeyde olması suyun sağlık açısından normal ve temiz su sayılmaktadır.

Atık Suyun Canlılara Zararları Nelerdir ?

Suyun kirli olması birçok olay ve etkene bağlı olmaktadır bunlar doğal yada yapay olma ihtimali vardır. doğal olan etkenler canlılar tarafından taşınan zararlı maddelerin suya karışmasıyla oluşa bilir. Yapay etkenler ise insanlar tarafından suya karışan kimyasalların suya karışmasıyla oluşan su kirliliğidir. Bu sular insan sağlığına etkisi hızlı yada yavaş görüle bilir. Yani atık su insan ile suyun ilişkisini olumsuz yönde etkiler.

Sporda Suyun Önemi

İzmir arıtma servisi Su hayatımızın bir çok kısmında kilit nokta olmuştur.Bu kilit noktalardan biri de spordur.Spor yaptığımız dönemlerde dikkat ettiğimiz nokta genellikle yediğimiz içtiğimiz besinler

Devamını oku »
Urla Gülbahçe Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Suyun Faydaları

Bedenimizin yüzde 70’ini su oluşturur. Eklemlerimizdeki kıkırdaklarda kayganlığı sağlayan sıvıda da su bulunur. Yeterli miktarda su tüketilmediğinde eklem yerlerinde kıkırdak yapılarındaki sıvılarla beraber eklem kayganlığı

Devamını oku »
Urla Gülbahçe Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Suyun Önemi

Suyun yaşantımızdaki önemi nedir? Suyun hayatımızdaki yeri nerededir?

Devamını oku »
Urla Gülbahçe Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyız?

Neden Arıtma Cihazı Kullanmalıyız? Şebekelerden bize gelen şehir suları, temiz olmamasının yanı sıra sağlığımız açısından da epey tehlike arz ediyor. Su arıtma cihazları sayesinde akan

Devamını oku »