İzmir Su Arıtma Servisi

Urla Yaka Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yaka Mahallesi Su Arıtma Servisi

İzmir Arıtma Servisi olarak su arıtma cihazı filtre değişimi, bakım, yedek parça, montaj gibi hizmetler almak için iletişime geçebilirsiniz. Urla su arıtma servisimizin yanı sıra Çeşme su arıtma, İzmir/Balçova Su Arıtma ve İzmir’in her ilçesine su arıtma sistemleri servis hizmeti sunmaktayız.

Neden Su Arıtma?

Bilindiği üzere dünyada olduğu gibi ülkemizde de temiz ve sağlıklı içme suyunu temin etmek günden güne zorlaşmaktadır. Çevre kirliliğinin artması ve şebeke suyunun ne kadar temiz olduğu iddia edilse de yapılan araştırmalar sonucu bu suların gereken temizlikte olmadığı gözlemlenmiştir.

Büyükşehirlerde su, şebekelere verilmeden önce belediyeler aracılığıyla tüm zararlı bakterilerden, ağır metallerden ve zehirli atıklardan arındırıldığını kabul etsekte ev ve iş yerlerimizdeki musluğa varıncaya kadar binlerce kilometrelik şebeke serüveni sırasında dışarıdan su sızması ve borulardaki kirecin suyumuza karışması nedeniyle bu suyun içilebilir olması konusunda ciddi şüpheler olmaktadır.

Bunu da su kesintisi yaşadıktan sonra bir müddet geçtiğinde su akmaya başladığı vakit gelen ilk suyun gözle görülebilir bir şekilde kirliliğinden emin olmamızı sağlıyor. Bu da musluğumuzdaki suyun sağlıklı bir şekilde biz kullanıcılara ulaşmadığını ispatlıyor.

Şebeke sularının gözlemlenen araştırmalar sonucu içilebilir durumda olmadığı için kullanıcılar damacana veya şişe su gibi alternatiflere yönelmiştir.

Fakat bu ekonomik olmamakla birlikte sağlığımızda ciddi sorunlar meydana çıkarabilir. Bu nedenle damacana gibi hazır sular konusunda da birtakım şüpheler kullanıcıların akıllarında kuşku uyandırmaktadır.

Bu kuşkulardan kurtulmanın tek yolu evsel veyahut endüstriyel su arıtma cihazı sistemleri kullanmaktır.

Su Arıtma cihazlarının çalışma prensibi olan Reverse Osmosis sistemi sadece su moleküllerinin ve sağlığımıza yararlı olan maddelerin geçişine müsaade ederek sudaki tüm zararlı maddeleri ve kirleticileri arındırır.

Yukarda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı İzmir Su Arıtma Servisi olarak su arıtma cihazı kullanmanızın yanı sıra temizlik ve tesisat işlerinizde su yumuşatma gibi filtrasyon işlemlerini de siz değerli kullanıcıların sağlıklı ve doğal suya ulaşmanız için öneriyoruz.

Su Arıtma Cihazı Bakımı

Öncelikle su arıtma cihazlarının ne işe yaradığını öğrenelim. Su Arıtma Cihazları suyunuzu daha berrak, kokusuz, daha renksiz ve insan sağlığına zararlı mikroorganizmalardan arındırmış hale getirir. Bunun çeşitli filtrelerden suyun art arda geçmesi ile birlikte yapar. Her filtrasyon işleminde suyunuz daha temiz bir hale gelir.

Bunların yanında su arıtma cihazları sudaki ağır metalleri, eriyik gazları, çeşitli radyoaktif maddeleri, sudaki tuzu ve suyun içerisindeki fazlalık mineralleri arındırarak biz kullanıcılara sunar.

İyi su arıtma cihazları suyun içeriğindeki fazlalık maddeleri yüzde 95’e kadar indirgeyebilir.

Peki Suyumuzu Zararlı Hale Getiren Maddeler ve Ağır Metaller Nelerdir?

Krom, kurşun, arsenik, kadmiyum, cıva gibi maddeler doğada çok az fakat toplu bir halde bulunurlar. Bu madde ve ağır metallerin bulunduğu ortamda sel, deprem, yangın gibi doğal afetlerle bir hareketlenme gözlemlenirse bu gazlar açığa çıkabilir. Bu gibi durumlarda açığa çıkan bu gaz ve maddelerin bir kısmı nehir, göl, deniz gibi sulara karışır. Biz insanlar eğer kullandığımız su arıtma cihazları ile bunları arıtmaz isek birçok sağlık sorununa yol açabilir.

Hangi Durumlarda Arıtma İşlemi Yeterli Kalmayabilir? Arıtma Cihazımızın Bakımını Düzenli Yaptırmazsak Ne Gibi Problemlerle Karşılaşabiliriz?

Bazı yararlı maddeler ve minerallerin sınır değerlerinin üstünde veya altında olması sağlığımızı bozabilir. Çoğu zararlı organik ve inorganik maddeler filtrasyon işlemi ile birlikte arındırılır. Fakat bu filtreler kullanıcı kullanım şekline ve sıklığına göre bir süre sonra tıkanıklıklar gözlemlenir ve işlevini yapamaz hale gelir. Hatta bu filtrelere uzun bir süre bakım yapılmazsa suyunuzu kirleterek hastalık saçmaya başlar.

Bu tarz durumları yaşamamanız için İzmir Su Arıtma Cihazı Servisi olarak her türlü bakım, onarım, filtre değişimleri gibi birçok hizmet vermekteyiz.

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Su Arıtma Cihazları endüstriyel su arıtma ve evsel su arıtmalarda kullanılabilir. Bu cihazların seçimini yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır.

Su Arıtma Cihazının Kalitesi

Cihaz kalitesi bu konuda çok önemli bir unsurdur. Tasarım ve cihazın işlevi birbiriyle oldukça bağlantılıdır. Bu hususlara dikkat etmenin yanı sıra marka su arıtma cihazları kullanmak çok önemlidir. Piyasada fazlasıyla işlevsiz ve kullanışlı olmayan su arıtma cihazları bulunmaktadır.

Suyun kalitesinin düşmesi su arıtma cihazının işleviyle tamamen ters düşen ve hiçbir kullanıcı tarafından istenmeyecek bir durumdur.

Bu sebeple cihazınızı almadan önce kalite ve kontrol testi yapılması gerekmektedir.

Fiyat

Fiyat ve kalite oranının dengeli olduğu bir su arıtma cihazı seçilmelidir. Pahalı cihaz en iyi cihaz olduğunu unutmamak gerekir. Fakat buradan yola çıkarak ucuz yollu bir cihaz da tercih etmemek gerekir.

Ucuz yollu su arıtma cihazları daha düşük maliyetli üretildiği için uzun ömürlülüğü söz konusu olamaz. Ayrıca filtrasyon işlemini de kaliteli bir şekilde yerine getiremez.

Bu saydığımız sebeplerden dolayı fiyat, kalite, performans oranını dikkate alarak satın alma işlemi yapmak gerekir.

İSO Kalite Belgeleri

Her su arıtma cihazı bu belgeye sahip olmayabilir. Bu belgeye sahip olan cihazların daha güvenilir ve sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple evinize ve iş yerlerinize su arıtma cihazı satın alırken İSO Kalite Belgesinin olup olmadığına dikkat etmek gerekir.

pH Değeri

Su arıtma cihazınızın arıtma ve filtrasyon işleminden sonra elde edilen suyun pH değeri oldukça önemlidir. pH değerinin standartlara uygun olup olmadığını cihaz satın alımı gerçekleştirmeden önce sorulması gerekir. Standartların altında bir değer sudaki bakterileri yok ederken suyun içindeki vücudumuza yararlı mineralleri de öldürecektir. Bu sebeple yukarıda bahsettiğimiz hususlara dikkat edilmesi gerekir.

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi sayesinde su arıtma cihazlarınızın bakım – onarım ve montajını yaptırabilirsiniz. Servisimiz deneyimli ekibiyle kaliteli teknik destek hizmeti sunmaktadır.

Devamını oku »
Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi ile iletişime geçip su arıtma cihazlarınızın onarım ve bakım işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Su arıtma cihazları düzenli bir şekilde bakım

Devamını oku »
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisini çağırarak su arıtma cihazlarınız için tüm teknik servis hizmetlerini alabilirsiniz. Urla Güvendik Mahallesi, İzmir’in Urla ilçesinde bulunan bir mahalledir.

Devamını oku »
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınız hiç olmadığı kadar kaliteli hale gelecek. Urla Demircili bölgesinde su arıtma cihazlarınızla ilgili sorunlar mı

Devamını oku »
Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi daima su arıtma cihazlarınızın bakım, onarım ve montajları konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Urla Kadıovacık Mahallesi’nde yaşayanlar, evlerinde sağlıklı ve

Devamını oku »