İzmir Su Arıtma Servisi

Karabağlar Bahriye Üçok Mahallesi Su Arıtma Servisi

Karabağlar Bahriye Üçok Mahallesi Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazı insan için en önemli buluşlardan bir tanesidir. Çünkü su insan sağlığına bire bir etki eder. Mineralli olmayan hatta sağlığınıza zarar veren bir su içerseniz ileri zamanlarda ciddi hastalıklar hatta az bile olsa ölüm riski bulunmaktadır. Bu nedenle su arıtma cihazları buluş açısından paha biçilemezdir.

Karabağlar Bahriye Üçok mahallesi su arıtma servisi olarak verdiğimiz hizmetin arkasında duruyoruz. Bahriye Üçok mahallesi arıtma servisi filtre, tank ve yedek parça değişimi ayrıca su arıtma cihazı montajı gibi bir çok alanda kaliteli hizmet vermektedir.

Su Arıtma Cihazı Filtre Özellikleri?

Su arıtma cihazı, içerisindeki filtreler ile suyu kusursuz bir şekilde arıtmaktadır. Arıtma işlemi gerçekleşmeden önce suda, çakıl, kireç, tortu ve eriyik gazlar gibi bir çok sağlığa zarar veren maddeler bulunmaktadır. Bu maddeleri su arıtma cihazının filtreleri ile aşama aşama temizlenmektedir. Su arıtıldıktan sonra bütün zararlı maddelerden ayrıştırıldıktan sonra son kullanıcıya sunulur.

Şebekeden gelen zararlı olan su, su arıtma cihazına girdiğinde suyu ilk karşılayan filtre sedimentdir. Ön üçlü filtrenin ilk aşaması olan sediment filtredir. Bu aşamada suda bulunan kir, çamur, tortu ve çakıl gibi gözle görünebilen maddelerden arındırılır. Bu ayrıştırma işlemi bittikten sonra suyu ön üçlünün ikinci filtresi olan aktif karbona ulaştırır.

Aktif karbona gelen su, içerisindeki gaz moleküllerini hapseder ve zararlı gazların geçişine engel olur. Bu gazları örnek verecek olursak eriyik gazlardır. Bunları hapsettikten sonra su blok karbon filtreye doğru yola çıkar.

İçerisinde renk, koku, tat gibi veya çözünmemiş organik olmayan maddeleri arıtır. Rengi ve kokusu düzenlenen su su arıtma cihazının kalbi olan membran filtreye geçer.

Su arıtma cihazının ana filtresi olan membran filtreye gelen su, 0,001 mikron gözeneklerden geçerek suyu arındırır. Yani su ikiye ayrılır. O mikrondan geçebilen su temiz sudur eğer ki su gözeneklerden geçemez ise atık su olup gidere yollanır.

Temiz su ise filtreden çıkıp arıtma cihazındaki tanka yollanır. Tanka yollanan su dolduğunda su arıtma cihazı daha fazla suyu arıtmaz. Kullanıcı musluğu açtığı anda su post karbon filtreye gider. Post karbon filtre yada içerisinde coconut hidistan cevizi filtrede suyun tadını güzelleştirerek son kullanıcıya sunar.

Su Arıtma Cihazı Bakımı

Su arıtma cihazlarının bakımı oldukça önemli bir konudur. Gerek insan sağlığı açısından gerek cihaz sağlığı açısından önem verilmesi gerekir. İzmir arıtma servisimiz ile cihazınız için en uygun servis, bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Karabağlar bölgesinde iseniz İzmir su arıtma servisimize bağlı olan Karabağlar su arıtma servisimize ulaşarak cihaz bakımı ve onarımı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Evsel su arıtma cihazlarına ve endüstriyel su arıtma cihazlarına yönelik servis çalışmaları gerçekletiren deneyimli ekbimizle yanınızdayız. Sizin için en iyi teknik servis hizmetini sunmak için çalışmaktayız. Özellikle izmir su arıtma cihazı servisimizle ev tipi su arıtma cihazlarının montajının ve filtre değişimi çalışmalarının yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Karabağlar su arıtma cihazı servisimiz kullandığı yüksek kullanım süresine sahip filtreleri ile cihazınızın maksimum verimle çalışmasını sağlar. Böylece filtre maliyetinden de tasarruf etmiş olursunuz. Ters ozmos su arıtma sistemlerinin kalbi niteliğinde olan membran filtrelerin yüksek arıtma kapasitesine sahip olanları servis ekibimizce kullanılmaktadır.

Membran filtreler genellikle piyasada 75 GPD ve 80 GPD olarak bulunmaktadır. İzmir arıtma servisimizin kullandığı membran filtreler ise 100 GPD değerine sahiptir. Membran filtrelerin arıtma kapasitesini belirten GPD değeri, Galon Per Day anlamına gelmektedir.

100 GPD membranlar diğer membranlara göre daha fazla katman sayısına sahiptir. Böylece su daha fazla katmandan geçerek daha iyi temizlenir. İyi bir membran filtre suyu %99 oranında temizler. Membran filtrelerde atık su oranı da diğer bir önemli konudur.

Diğer membranlar yaklaşık olarak 1:3 ve 1:4 oranında atık su atarlarken 100 GPD membranlar 1:1 oranında atık su atmaktadır. Bazı müşterilerin çok fazla dikkat ettiği bu alanda 100 GPD membranlar bir adım öne geçmektedir. Bu duruma bakılarak 100 GPD membran filtreler ile önemli bir miktarda su tasarrufu yapılabilir.

Servisimizin aynı zamanda su arıtma servisi hizmeti yanında su yumuşatma cihazları için de teknik desteği bulunmaktadır. Su sertlik oranı çok yüksek olan bölgelerde kullanılan yumuşatma cihazları sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarını özel reçinesi yardımıyla tutar.

Bu işlemin yapılmasının nedeni yüksek kalsiyum ve magnezyum miktarının suya sert özellik kazandırmasındandır. Bu maddeler zamanla birikerek kireç oluşumuna neden olabilmektedir. Dolayısı ile bu durumları önlemek için su yumuşatma cihazları kullanılır.

Su yumuşatma cihazlarının ve su arıtma sistemlerinin bakımı için İzmir arıtma servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi sayesinde su arıtma cihazlarınızın bakım – onarım ve montajını yaptırabilirsiniz. Servisimiz deneyimli ekibiyle kaliteli teknik destek hizmeti sunmaktadır.

Devamını oku »
Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi ile iletişime geçip su arıtma cihazlarınızın onarım ve bakım işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Su arıtma cihazları düzenli bir şekilde bakım

Devamını oku »
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisini çağırarak su arıtma cihazlarınız için tüm teknik servis hizmetlerini alabilirsiniz. Urla Güvendik Mahallesi, İzmir’in Urla ilçesinde bulunan bir mahalledir.

Devamını oku »
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınız hiç olmadığı kadar kaliteli hale gelecek. Urla Demircili bölgesinde su arıtma cihazlarınızla ilgili sorunlar mı

Devamını oku »
Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi daima su arıtma cihazlarınızın bakım, onarım ve montajları konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Urla Kadıovacık Mahallesi’nde yaşayanlar, evlerinde sağlıklı ve

Devamını oku »