İzmir Su Arıtma Servisi

Karabağlar Barış Mahallesi Su Arıtma Servisi

Karabağlar Barış Mahallesi Su Arıtma Servisi

Gün geçtikçe içilebilir su kaynakları azalıyor. Bu durum için Ters Ozmos sistemi kullanılmalıdır. Bu sistem ile insanlar temiz ve saf su içmektedirler.

Su arıtma servisi Barış Mahallesi olarak, yedek parça, filtre ve tank gibi modülleri değiştirme ve ek olarak su arıtma cihazı montajı gibi bir çok kaliteli hizmet vermektedir.

Su Arıtma Cihazı Özellikleri?

Su arıtma cihazı şu anki teknoloji ile düşünürsek 5 filtre 5 aşamadan oluşmaktadır. Bu filtreler yada diğer bir değiş ile aşamalar, sediment, aktif karbon, blok karbon, membran ve son olarak post karbon filtrelerdir. Bu filtreler su arıtma cihazını tamamlayan faktörlerdir. Bu aşamalardan geçen su kaynak suyu gibi temiz olarak çıkar.

Su arıtma cihazı bu günkü teknolojisine gelene kadar bir çok sistem gelişmiştir. Bu sistemlerden en başarılı olanı ise Ters Osmoz Sistemidir. Ters Ozmos yani su arıtma cihazında olan membran ile suyu temiz ve atık olarak ikiye ayırmaktadır.

Bu atık su direkt olarak gidere giderken temiz su ise diğer filtreye geçer. Temiz olan yani membrandan çıkan su saf su niteliğindedir.

Post karbon sayesinde saf ve temiz suyu yumuşak içimli olarak sunuyor. Post karbon yada diğer adıyla coconut filtresinin içeriği ise adından da belli olduğu gibi hindistan cevizinın kabuğundan oluşmaktadır. Bu filtre ile membrandan çıkan acı su yerini içime uygun tatlı su olarak son kullanıcıya sunar.

Filtrelerin Özellikleri

Filtreler su arıtma sistemlerindeki en önemli bileşenlerdendir. Suyun, içindeki yabancı maddelerden kurtulmasını sağlarlar. Gözenekli yapılarıyla sudaki sağlığa zararlı maddeleri tutarlar.

1-Sediment Filtre

Evsel su arıtma cihazlarında ilk aşamada yer alan sediment filtre, sudaki büyük boyutlu partiküllerin geçişine izin vermez. Şebeke suyunda bulunabilen kum, toz, pas, tortu ve çamur gibi büyük boyutlu maddeleri sudan uzaklaştırır.

Sediment filtre ayrıca ön üçlü filtreye dahil bir filtredir. Suyun ilk geçtiği filtredir. Sediment filtrelerin kullanım ömrüleri yaklaşık olarak 6 ila 12 ay arasında değişir.

2-Granül Karbon Filtre

Sediment filtreden sonra gelen ve ön üçlü filtrenin ikinci filtresi olan granül aktif karbon filtre, sudaki klor gibi çeşitli kimyasalları ve eriyik gazları ortadan kaldırır. Ayrıca suyun tadının, kokusunun ve renginin düzenlenmesini de sağlar. Aktif karbonun yüzey alanının çok yüksek olmasından dolayı oldukça fazla miktarda yabncı madde tutabilir. Granül karbon filtrenin yaklaşık olarak kullanım ömrü 6 ay ile 12 ay arasında değişmektedir. Kullanım ömrü bitince değişimi yapılmayan granül karbon filtrenin içerisinde bakteri üreyebilmektedir. Bu nedenle kesinlikle zamanı gelince granül aktif karbon filtre değiştirilmelidir.

3-Blok Karbon Filtre

Blok karbon filtre ön üçlü filtrenin sonuncudur. Membrandan önceki filtredir. Yapısı sayesinde suyun içindeki maddeleri membrana gitmeden önce tutar. Böylece sediment ve granül aktif karbon filtreler gibi membran filtrenin çalışma yükünü düşürür. Böylece membranın filtrenin de kullanım ömrü artmış olur. Blok karbon filtrenin kullanım ömrü 6 – 12 ay arasında değişmektedir.

4-Membran Filtre

Membran filtre ters ozmos su arıtma sistemlerinin en önemli ve pahalı filtresidir. Yarıgeçirgen katmanların üst üste getirilmesiyle oluşur. Bu katmanların üzerinde bulunan mikro boyuttaki gözenekler sayesinde membrandan sadece su molekülleri ve küçük moleküllü mineraller geçebilmektedir. Membran filtre basınçlı su ile çalışmaktadır.

Basınç yeterli değilse membran filtre görevini yerine getiremez. Bu nedenle basıncın düşük olduğu durumlarda cihaza bir diyafram pompa entegre edilebilmektedir. Membran filtrenin ise kullanım ömrü 1,5 ila 2 yıl arasında değişmektedir.

5-Post Karbon Filtre

Post karbon filtre arıtma cihazının son aşamasında bulunur. Membrandan çıkan su, saf durumuna yaklaştığı için temizdir fakat tadı acı olur. Bu durumu önlemek için post karbon filtre yani tatlandırıcı kullanılır. Hindistan cevizi kabuğu kullanılarak içeriği hazırlanan filtre suyun tadını yumuşatır ve içmeye uygun hale getirir. Post karbon filtre değişimi izmir arıtma servisimiz tarafından yapılmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Bakımı

İzmir su arıtma cihazı servisimize bağlı olan karabağlar su arıtma servisimiz ile cihazların ihtiyacına uygun ve müşteri memnuniyetini dikkate alarak çalışıyoruz. Karabağlar su arıtma cihazı servisimiz ile müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için kaliteli parçalar kullanmaktayız.

Endüstriyel su arıtma servisi hizmetimiz ile yüksek kapasiteli su arıtma cihazlarının da bakımını gerçekleştiriyoruz. Ev ve iş yerlerinizde arıtma cihazı filtrelerinin değişimini gerçekleştiriyoruz. Su arıtma cihazı filtreleri zamanla kullanım ömürlerinin sonuna geldiklerinden dolayı aksatılmadan değişime ihtiyaç duyarlar.

Bunların yanında su arıtma cihazı su kaçağı ve arıza problemleri ile ilgili konularda teknik servis desteği almak için izmir su arıtma servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi sayesinde su arıtma cihazlarınızın bakım – onarım ve montajını yaptırabilirsiniz. Servisimiz deneyimli ekibiyle kaliteli teknik destek hizmeti sunmaktadır.

Devamını oku »
Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi ile iletişime geçip su arıtma cihazlarınızın onarım ve bakım işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Su arıtma cihazları düzenli bir şekilde bakım

Devamını oku »
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisini çağırarak su arıtma cihazlarınız için tüm teknik servis hizmetlerini alabilirsiniz. Urla Güvendik Mahallesi, İzmir’in Urla ilçesinde bulunan bir mahalledir.

Devamını oku »
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınız hiç olmadığı kadar kaliteli hale gelecek. Urla Demircili bölgesinde su arıtma cihazlarınızla ilgili sorunlar mı

Devamını oku »
Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi daima su arıtma cihazlarınızın bakım, onarım ve montajları konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Urla Kadıovacık Mahallesi’nde yaşayanlar, evlerinde sağlıklı ve

Devamını oku »