İzmir Su Arıtma Servisi

Karabağlar Su Arıtma Servisi

Su Arıtma Servisi

Günümüzde çevre kirliliği ile artan su kirliliği sağlığımızı tehdit ediyor. Buna karşı su arıtma cihazları üretildi. Su arıtma cihazı içerisinde bulunan filtrelerin sayesinde şebekeden gelen suyu arıtır ve tüketiciye zararlı maddelerden arıtılmış temiz bir su sunar.

Sağlığınız için oldukça büyük bir öneme sahip olan suyu en temiz hali ile sizlere sunmak bizim görevimizdir. Karabağlar su arıtma servisi olarak ücretsiz kurulum ve servis, filtre değişimi, tank değişimi, cihaz parça değişimi gibi işleri sizlerin hizmetinize sunuyoruz.

Su Arıtma Cihazı Nedir ?

Su arıtma cihazı kısaca şebekenizden gelen ve içerisinde insan sağlığına zararlı olan suyu cihazın içerisinde bulunan filtreler sayesinde arıtır ve suyu insan sağlığı açısından sağlıklı bir hale getirir. Ardından suyu tüketiciye sunar. Su arıtma cihazı suyu arıtırken şu yollardan geçirir.

Su Arıtma Servisi

İlk olarak su ön üçlü filtre olarak adlandırdığımız sediment, granül ve blok karbon filtreden geçere su burada sırasıyla içerisinde bulunan toprak, kum, tortu ve çamur gibi maddelerden arındırılır. Ardından su, içerisinde bulunan organik maddelerden, zararlı gazlardan ve klor gibi maddelerden arındırılır.

Su bu işlemlerden geçtikten sonra su arıtma cihazının en önemli filtresi olan membran filtreden geçer. Su burada içerisinde bulunan kimyasal maddelerden arındırılır ve su, atık su ve arıtılmış su olarak ikiye ayrılır. Membran filtre suyu arıtırken içerisinde bulunan faydalı minerallerin %20 sini de arıtıyor.

Su bu işlem bittikten sonra, su tankında tüketicinin musluğu açmasını bekle. Tüketici musluğu açtığında su son aşama olan post karbon filtreden geçerek hindistan cevizi tozu takviyesi alıp suyun pH derecesi yükselir ve tüketiciye sunulur.

Filtre Değişimi

Standart bir su arıtma cihazının içerisinde 5 adet filtre bulunur bunlar sediment, granül karbon, blok karbon, membran ve post karbon filtredir. Ek olarak tüketicinin isteğine bağlı olarakta cihazın içerisinde filtre eklenebilir. Bu filtreler şu şekildedir.

Biocera (alkali filtre), detox, mineral ve reçine filtre. Bu filtrelerin farklı kullanım ömürleri ve farklı faydaları bulunmaktadır. Bunlardan en çok tavsiye edileni biocera filtredir. Bunun nedeni ise tükettiğiniz suyun pH seviyesini 9.5 seviyesine kadar yükseltebilmesi.

Su Arıtma Servisi

pH seviyesinin yüksek olması insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Su arıtma cihazlarında filtre değişimi ilk olarak ön üçlü filtrede gerçekleşir. Önü üçlü filtre 6 ila 12 ay arasında değiştirilir. Geri kalan 2 yılın sonunda tam takım filtre değiştirilir.

Filtrelerin değişim zamanı geldiğinde su arıtma servisimiz ile iletişime geçip filtre değişimi talebinde bulunabilirsiniz. Eğer filtrelerin değişim zamanı geldiğinde değiştirmezseniz filtrelerin içerisinde bulunan zararlı maddeler tükettiğiniz suyun içerisine karışır ve su zararlı bir hale gelir.

 

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi tüm su arıtma cihazları için bakım, onarım ve montaj konularında müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Su arıtma cihazları zamanla teknik destek

Devamını oku »
Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazlarınız için Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisimiz ile iletişime geçip, servis kaydınızı açtırabilirsiniz. Servis kaydınız açıldıktan sonra uygun bir gün belirlenerek servisimiz

Devamını oku »
Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi ,su arıtma cihazlarınızın filtre değişimi bakımı ve onarımı konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Profesyonel servis ekibimiz tüm su arıtma cihazlarınız için

Devamını oku »
Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınızın genel bakımını yaptırabilirsiniz. Su arıtma cihazları rutin bir şekilde bakıma ihtiyaç duyan cihazlarıdır. Bakımları  ihmal

Devamını oku »
Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi ile arıtma cihazlarınıza yönelik her türlü bakım ve onarım işlemi gerçekleştirilir. Deneyimli teknik ekibiyle daima hizmetinizde olan servisimiz, su

Devamını oku »