İzmir Su Arıtma Servisi

Kınık Su Arıtma Servisi

Kınık su arıtma servisi olarak size en iyi servis hizmeti vermek için çalışıyoruz. Su arıtma sistemleri günümüzde büyük önem kazanmıştır. Bu sistemler arasında özellikle evlerde en kullanışlı olanı ters ozmos sistemidir. Ters ozmos sisteminde neredeyse sudaki tüm zararlı maddeler uzaklaştırılır. Bu sistemler, zamanla performansı azaldığından dolayı bakıma ihtiyaç duyarlar.

Su Arıtma Cihazı Faydaları

Su Arıtma Servisi

Şebeke sularındaki artan kirlilik nedeniyle ve yüksek sertlik oranından dolayı su arıtma cihazı kullanmak bir gereklilik haline gelmiştir. Su arıtma cihazları ile evinizde suyu güvenli bir şekilde arıtırsınız. Böylece siz ve aileniz sağlıklı su içme imkanına kavuşur.

Su arıtma cihazlarının kalbi niteliğinde olan membran filtreler cihazlarda arıtma işlemini gerçekleştiren filtrelerdir. Membran filtreler gözenekli yapıları sayesinde mikron düzeyinin altında suyu arıtır ve her türlü zararlı maddenin geçişini engeller.

Membran filtreler için GPD birimi kullanılır. GPD, Galon Per Day yani membranın günlük su arıtma miktarını ifade eder. Piyasada bulunan membran filtreler 75 GPD, 80 GPD ve 100 GPD olabilmektedir. Bunların arasından suyu en iyi şekilde arıtan ve en az atık su atan filtre 100 GPD değerinde olanlardır.

Kınık su arıtma servisi olarak ana membran filtre dahil olmak üzere su arıtma cihazındaki tüm filtreler için servis hizmeti vermekteyiz. Suda bulunan çeşitli sağlığa zararlı kimyasallar ve eriyik gazların suda ayrılması çok önemlidir. Özellikle şebeke sularında yoğun miktarda bulunan klor kimyasalı zamanla vücutta birikmesiyle beraber kansere yol açmaktadır.

Bunlar dışında kum, tortu ve çamur gibi küçük boyutlu partiküller suda bulunabilmektedir. Bu maddeler suyun renginin bozulmasını ve bulanık görünmesine sebep olabilmektedir. Arıtma işlemi sonucunda sudaki tüm maddeler büyük oranda temizlenmiş olur.

Filtreler ve Özellikleri

Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazlarında membran filtre dışında farklı tipte filtreler bulunmaktadır. Öncelikle suyun ilk olarak ulaştığı filtre sediment filtredir. Sediment filtre granül karbon ve blok karbon filtre ile birlikte ön üçlü filtreyi oluşturur. Sediment filtrede sudaki büyük boyutlu partiküller tutulur. Daha sonrasında granül karbon ve blok karbon filtrelerinde suyun kötü kokusu ve bulanıklığı giderilir. Bunların yanında eriyik gazlar da sudan uzaklaştırılır.

Ön üçlü filtreden sonra su, membran filtreye ulaşır. Membran filtrede, içindeki maddelerden büyük oranda kurtulur. Ters ozmos işlemi membran filtrede gerçekleşir. Basınçlı su, filtreye geldiğinde küçük boyuttaki gözeneklerden geçer ve membrandan sadece su molekülleri ve bazı küçük molekül yapısına sahip mineraller geçebilir. Arıtma işlemi sonucunda atık su oluşur.

Sonrasında atık su, membranın atık kanalından sistem dışına atılır. Daha sonra eğer cihazda mineral filtre varsa su, mineral filtreye gönderilir. Burada mineral ilavesi yapıldıktan sonra son olarak post karbon filtreye doğru hareket eder. Arıtılmış su, temiz ve sağlıklıdır fakat tadı acıdır. Bu nedenle post karbon filtrede suyun tadı düzenlenir, içilebilir hale getirilir. Böylece kullanıcıya içimi hoş sağlıklı su ulaşır.

Kınık su arıtma servisi olarak mümkün olan en sağlıklı suyu içmeniz için servis hizmeti vermekteyiz. Su arıtma cihazları için servis hizmeti oldukça önemlidir. Çünkü zamanla kullanılan su arıtma cihazlarının filtrelerinin ömrü tükenir. Ömrü tükenen filtreler suyu tam olarak arıtamaz bunun sonucunda sağlıksız su içebilirsiniz.

Bundan dolayı kınık su arıtma servisi olarak işimizi önemsiyor ve kaliteli hizmetimizi sizler için sunuyoruz. Kınık su arıtma servisi ile filtrelerinizi kaliteli filtrelerle değiştirebilirsiniz.

 

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi sayesinde su arıtma cihazlarınızın bakım – onarım ve montajını yaptırabilirsiniz. Servisimiz deneyimli ekibiyle kaliteli teknik destek hizmeti sunmaktadır.

Devamını oku »
Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi ile iletişime geçip su arıtma cihazlarınızın onarım ve bakım işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Su arıtma cihazları düzenli bir şekilde bakım

Devamını oku »
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisini çağırarak su arıtma cihazlarınız için tüm teknik servis hizmetlerini alabilirsiniz. Urla Güvendik Mahallesi, İzmir’in Urla ilçesinde bulunan bir mahalledir.

Devamını oku »
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınız hiç olmadığı kadar kaliteli hale gelecek. Urla Demircili bölgesinde su arıtma cihazlarınızla ilgili sorunlar mı

Devamını oku »
Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi daima su arıtma cihazlarınızın bakım, onarım ve montajları konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Urla Kadıovacık Mahallesi’nde yaşayanlar, evlerinde sağlıklı ve

Devamını oku »