İzmir Su Arıtma Servisi

Konak Su Artıma Servisi

Su Arıtma Servisi

Günlük hayatımızda en çok ihtiyaç duyduğumuz besin sudur. Bu da suyu bizler için değerli kılar. Suyun vücudumuz üzerinde birçok faydası bulunmaktadır. Bizler için büyük bir öneme sahip olan suyu temiz tüketebilmekte oldukça önemlidir. Bunun için su arıtma cihazları üretildi.

Neden Konak Su Arıtma Servisi

Konak su arıtma servisi olarak tükettiğiniz ve sizlerin sağlığı açısından büyük bir önem arz eden suyu sizlere en temiz hali ile sunmak bizim görevimizdir. Konak su arıtma servisi ücretsiz servisi ile, su arıtma cihazı montajı, filtre değişimi, parça değişimi ve tank değişimi gibi işleri hizmetinize sunmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Neden Kullanılır ?

Su arıtma cihazının kullanım önemi bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Eğer Konak gibi bir bölgede yaşıyorsanız bulunduğunuz bölgedeki şebeke suyunun içerisinde insan sağlığına ciddi zarar verebilecek miktarda klor ve düşük bir pH seviyesine sahiptir. Suyun pH değeri oldukça önemlidir. Bunun nedeni ise vücudumuzun içerisinde bulunan kanımızın pH değerinin 7.45 olmasıdır.

Su Arıtma Servisi

Eğer tükettiğiniz suyun pH değeri kanımızın pH değerinden düşük ise bu ciddi hastalıklara veya ölüme yol açabilir. Birçok kişi arıtılmış su yerine hazır suları tüketmeği tercih ediyorlar. Hazır sular fabrikalarda endüstriyel su arıtma cihazları kullanılarak arıtılıyor.

Su arıtıldığında kamyonlara bindiriliyor ve marketlerdeki yerini almak üzere yola çıkıyor. Su buraya kadar temiz bir şekilde geliyor fakat su, Güneş ışınlarına maruz kalır. Güneş ışınları suyun konulduğu plastik şişelere etki eder ve bu ışınlar plastik şişenin içerisinde yer alan PET gibi zararlı maddeleri suyun içerisinde karıştırır ve su sağlık açısından zararlı bir hale getirir.

Filtre Değişimi

Su arıtma cihazı suyu içerisinde bulunan filtreler sayesinde arıtır. Bu filtrelerin farklı görevleri ve farklı kullanım ömürleri vardır. Bazı filtrelerin kullanım ömürleri filtrenin kalitesine veya filtrenin kullanım sıklığına göre değişiklik göstermektedir. Standart bir su arıtma cihazının içerisine 5 adet filtre bulunur. Bu filtreler ön üçlü filtre olarak adlandırdığımız sediment, granül karbon ve blok karbon filtredir.

Bu filtreler suyun içerisinde bulunan göz ile görülebilen tortu, kum, çamur ve toprak gibi maddelerden arındırır, suyun içerisinde yer alan organik maddeleri, kloru ve eriğik gazlarını sudan ayırır ve suyun rengini, tadını ve kokusunu dengeler.

Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazının en önemli filtresi olan membran filtre suyun içerisinde bulunan kimyasal maddeleri sudan ayrıştırır. Post karbon filtre ise suya hindistan cevizi tozu takviyesi yaparak suyun tadının dengeleyip pH seviyesini yükseltir. Filtrelerin değişim süreleri ise şu şekildedir.

Ön üçlü filtre olarak adlandırdığımız sediment, granül ve blok karbon filtrenin değişim süreleri ortalama 6 ila 12 ay arasında değişiklik göstermektedir. Membran filtrenin değişim süresi ise 2 yıldır. Post karbon filtrenin kullanım ömrü ise 12 ay dır. Filtrelerin değişim süreleri geldiğinde su arıtma servisimiz ile iletişime geçip filtre değişimi talebinde bulunabilirsiniz.

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi tüm su arıtma cihazları için bakım, onarım ve montaj konularında müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Su arıtma cihazları zamanla teknik destek

Devamını oku »
Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazlarınız için Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisimiz ile iletişime geçip, servis kaydınızı açtırabilirsiniz. Servis kaydınız açıldıktan sonra uygun bir gün belirlenerek servisimiz

Devamını oku »
Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi ,su arıtma cihazlarınızın filtre değişimi bakımı ve onarımı konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Profesyonel servis ekibimiz tüm su arıtma cihazlarınız için

Devamını oku »
Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınızın genel bakımını yaptırabilirsiniz. Su arıtma cihazları rutin bir şekilde bakıma ihtiyaç duyan cihazlarıdır. Bakımları  ihmal

Devamını oku »
Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi ile arıtma cihazlarınıza yönelik her türlü bakım ve onarım işlemi gerçekleştirilir. Deneyimli teknik ekibiyle daima hizmetinizde olan servisimiz, su

Devamını oku »