İzmir Su Arıtma Servisi

Musluk Suyu Neden Kullanılmamalıdır?

Musluk-Suyu-Neden-Kullanilmamalidir-one-cikan-12-300x300

Günümüzde birçok kişi günlük ihtiyaçlarının musluktan gelen şebeke suyu ile karşılamaktadır. Oysaki bu durumun insan sağlığına olan zararı oldukça fazladır. Bu günlük işlerin sırasında bulaşık yıkama, su tüketimi, yemek yapımı, çamaşır yıkama ve duş alımı gibi işler yer almaktadır. Bunlardan en tehlikelisi su tüketimi ve duş alımıdır.

Bunun sebebi ise şebekeden gelen musluk suyunun içerisinde insan derisine zararlı olan maddeler barındırmasıdır. Bu duruma karşı su yumuşatma cihazları kullanılıyor. Su yumuşatma cihazları şebekeden gelen suyu alır ve temizler.

Böylelikle duş alımı ve çamaşır yıkama gibi işleri sizler için daha güvenli bir hale getirir. Fakat su yumuşatma cihazlarından arıtılan suyu içmek tehlikelidir. Bunun sebebi ise suyun arıtma cihazından geçmemesidir.

Musluk Suyunun Zararları

Günlük hayatta birçok kişi musluk suyunu yemek yaparken, bulaşık yıkarken, duş alırken ve buna benzer önemli işlerde kullanıyor. Oysaki bu bizlerin sağlığını ciddi derecede olumsuz yönde etkiliyor. Örneğin bunlardan şebeke suyu tüketmenin zararlı oldukça fazladır.

Bu zararların arasında baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, tansiyon yükselmesi, insan vücudunda zararlı maddelerin üremesi ve bu üremenin sonucunda bazı kritik hastalıkların oluşması, farklı kanser türlerinin oluşması ve buna benzer ciddi hastalıklar bulunmaktadır.

Musluk suyu ile duş almanın zararları ise oldukça fazladır. Örneğin bu zararlardan biri şebeke suyunun insan cildine temas ettiğinde cilde ciddi bir tahriş oluşturması, cildin deri katmanlarının içerisinde bulunan kimyasal maddelerin sayesinde eritmesi, cildi buruşturması ve buna benzer bizleri olumsuz etkileyecek zararları bulunmaktadır.

Birçok kişi bulaşıklarının bulaşık makinesinin içerisinde yıkamaktadır. Bulaşık makinesi, bulaşıkları yıkarken şebeke suyunu kullanmaktadır. Fakat bu bizlerin sağlığı için fazlasıyla zararlıdır. Bunun nedeni ise şebeke suyunun yıkanan bulaşıklara işlemesidir.

Şebeke suyu ile çamaşırları yıkamanın zararları ise şu şekildedir; şebeke suyunun içerisinde bulunan kimyasal maddelerin elbiselerin içerisine işlemesi ve ardından elbisenin içerisine işlenen bu kimyasal maddelerin cilde bulaşması, sürekli olarak yıkanması sonucu elbisenin renginin solması ve buna benzer olumsuz yönleri bulunmaktadır.

Bu sebepten dolayı şebeke sularının sağlığa olan zararları bir yana ekonomik olarak da oldukça zararlı yönleri bulunmaktadır. İzmir arıtma servisi olarak servisimizde sizlere en kaliteli filtrelerimizi kullanarak güvenilir bir hizmet sunmaktayız.

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi tüm su arıtma cihazları için bakım, onarım ve montaj konularında müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Su arıtma cihazları zamanla teknik destek

Devamını oku »
Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazlarınız için Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisimiz ile iletişime geçip, servis kaydınızı açtırabilirsiniz. Servis kaydınız açıldıktan sonra uygun bir gün belirlenerek servisimiz

Devamını oku »
Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi ,su arıtma cihazlarınızın filtre değişimi bakımı ve onarımı konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Profesyonel servis ekibimiz tüm su arıtma cihazlarınız için

Devamını oku »
Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınızın genel bakımını yaptırabilirsiniz. Su arıtma cihazları rutin bir şekilde bakıma ihtiyaç duyan cihazlarıdır. Bakımları  ihmal

Devamını oku »
Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi ile arıtma cihazlarınıza yönelik her türlü bakım ve onarım işlemi gerçekleştirilir. Deneyimli teknik ekibiyle daima hizmetinizde olan servisimiz, su

Devamını oku »