İzmir Su Arıtma Servisi

Su Arıtma Cihazı Almanın Avantajları

Su Arıtma Cihazı Almanın Anvantajları

Birçok kişi su arıtma cihazı almak yerine hazır suları satın almaktadır. Bunun nedeni ise hazır suların arıtma cihazlarından ucuz olduğunu düşünmeleridir.

Oysaki standart bir ailenin yıllık tüketeceği damacana su ücreti su arıtma cihazının yıllık fiyatını geçmektedir. Ayrıca su arıtma cihazı almanın birçok avantajı bulunmaktadır. Su arıtma cihazı sayesinde tükettiğiniz suya en temiz hali ile ulaşabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazının Faydaları

Musluktan akana suda bulunan kimyasal maddeler insan sağlığını her geçen gün tehdit etmektedir. Bunu önlemek için su arıtma cihazları üretildi. Su arıtma cihazları, çeşme sularının içerisinde bulunan zararlı maddeleri temiz sudan ayırır ve tüketiciye kaliteli su olarak sunar. Arıtma suyunun birçok faydası bulunmaktadır.

Su Arıtma Cihazı

 

Örneğin sindirim sisteminin düzenli çalışmasını, beynimize ve hücrelerimize oksijen aktarımında bulunmasını daha hızlı kilo vermemizi sağlaması, evde aniden kesilen sular sonucu su arıtma cihazının içerisinde bulunan su tankı sayesinde temiz suya ulaşabilmeniz ve bunun gibi bizlerin sağlığını olumlu yönde etkileyen faydaları bulunmaktadır.

Su arıtma cihazlarının bakım süreleri bulunmaktadır. Bu bakım süresi 4 ila 6 ay arası yapılmakta ve yılda bir kez yapılmaktadır. Cihazların bakım süreleri geldiğinde bakım yapılmaz ise bu durum cihazların ömrünü kısaltır. Yani cihazın bakım süresi geldiğinde servis tarafından değiştirilmesi oldukça önemlidir.

Filtre Değişim Süreleri

Su arıtma cihazı kısaca şebekenizden gelen ve zararlı olan suyu arıtma yarayan bir cihazdır. Su Arıtma cihazı bu işlemi içerisinde bulunan fitreler sayesinde yapar. Standart bir cihazda 5 adet filtre bulunurken kaliteli su arıtma cihazlarda 6 adet filtre bulunmaktadır.

Su arıtma cihazının ilk filtresi sediment filtredir. Sediment filtrenin kullanım ömrü 6 ila 12 ay arasındadır. Granül karbon ve blok karbon filtrelerin ömürleri ise 4 ila 6 ay arasındadır.

Su Arıtma Cihazı

En önemli filtre olan membran filtrenin kullanım ömrü ise 2 yıldır. Son olarak post karbon filtrenin kullanım ömrü ise 1 yıldır.

Hazır Sular Zararlı mı

Hazır sular endüstriyel su arıtma sistemi ile arıtılıyor. Su endüstriyel su arıtma sisteminden çıktıktan sonra pet şişeler konuluyor. Ardından su marketlerdeki yerini almak üzere yola çıkıyor. Su bu işleme kadar temiz bir şekilde ilerliyor.

Fakat suyun konulduğu pet şişe Güneş ışığı ile temasa geçtiğinde plastik şişenin içerisinde bulunan PET maddesi suyun içerisinde karışıyor ve su sağlık açısından zararlı bir hale geliyor.

Bu nedenle içme suları marketlerdeki yerlerini aldıklarında sağlığa zararlı bir şekilde tüketilmeyi bekliyorlar. Arıtma cihazında arıtılmış suyu ise tüm zararlı maddelerden arındırıldığı için emin olabilirsiniz ve gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi tüm su arıtma cihazları için bakım, onarım ve montaj konularında müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Su arıtma cihazları zamanla teknik destek

Devamını oku »
Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazlarınız için Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisimiz ile iletişime geçip, servis kaydınızı açtırabilirsiniz. Servis kaydınız açıldıktan sonra uygun bir gün belirlenerek servisimiz

Devamını oku »
Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi ,su arıtma cihazlarınızın filtre değişimi bakımı ve onarımı konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Profesyonel servis ekibimiz tüm su arıtma cihazlarınız için

Devamını oku »
Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınızın genel bakımını yaptırabilirsiniz. Su arıtma cihazları rutin bir şekilde bakıma ihtiyaç duyan cihazlarıdır. Bakımları  ihmal

Devamını oku »
Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi ile arıtma cihazlarınıza yönelik her türlü bakım ve onarım işlemi gerçekleştirilir. Deneyimli teknik ekibiyle daima hizmetinizde olan servisimiz, su

Devamını oku »