İzmir Su Arıtma Servisi

Su Arıtma Cihazı Neden Kullanılır?

Su Arıtma Cihazı Neden Kullanılır

Su arıtma cihazı neden kullanılır? Su, insan sağlığı için en önemli besin kaynaklarından biridir. Suyun düzenli olarak alınması gerekir ve alınan suyun temiz ve mineral değerleri açısından çeşitli sağlık kuruluşlarının belirlediği değerlere uygun düzeyde olması gerekmektedir. Suyu şebekeden geldiği gibi kullanmak insan sağlığını ciddi seviyede etkileme ihtimali olan çeşitli kimyasalları ve maddeleri vücudunuza alma ihtimalini artırmaktadır.

Suyun içindeki kimyasal maddelerin yanı sıra bakteriler ve mikro organizmalar da bulunmaktadır ve suyun içindeki bu küçük canlıları görmek imkansız olduğu için su tüketilirken yanlışlıkla insan vücuduna alınmaktadır. Bu nedenle insan vücudunun içerisinde bu küçük maddeler çoğala bilir ve uzun vadede sağlık açısından çok ciddi sorunlar çıkarta bilmektedir.

İnsanların bu mikro organizmalardan ve kimyasallardan korunması gerekmektedir bunları çeşitli şekillerde yapabilirler ama içlerinde en etkili olanı su arıtma cihazı kullanmaktır. Su arıtma cihazı kullanmak aynı zamanda bu mikro organizmalardan korunmayı da sağlamaz suyun pH değeri gibi içinde bulunan kimyasal değerleri de düzenlemektedir.

Filtrelerin İşlevi

Su arıtma cihazlarının içindeki filtreler sayesinde suyu belli işlemlerden geçirmektedir. Filtreler Suyun kimyasal değerlerini düzenlemekte çok önemli bir yere sahiptir. Suyun içindeki mineral seviyesini düzenleyen ve içindeki mikro organizmalardan arınmasını sağlayan filtreler belli bir ömrü bulunmaktadır. Bu ömür bittiğinde ise değiştirilmesi gerekmektedir. Ömrü azalan filtreler ise genelde işlevini yitirmeye başlar ve suyun tadı bozulmaya uğrar.

Su arıtma cihazının içinde bulunan filtrelerin sıralanış biçimi şu şekildedir sediment filtre, aktif karbon filtre (GAC), blok karbon filtre, reverse osmos Membran filtre, post karbon filtre, alkalin filtre. Bu sıralamada soldan sağa doğru gidilirken suyun geçtiği işlemler şunlardır. Sediment filtrede suyun içinde bulunan büyük maddeler tutulur ve hapsedilir.

Aktif karbon filtrede suyun içinde bulunan klor, hidrojen, sülfür gibi kimyasalları tutmaktadır. Aktif karbon filtre suyun içinde bulunan kireci hapseder ve çok gözenekli bir yapıya sahiptir ayrıca 20.yüzyılda kullanılmaya başlanmıştır ve insan sağlığına hiçbir zararı olmadığı bilinmektedir.

Reverse osmos membran filtre oldukça küçük gözenekli yapıya sahiptir ve suyun içindeki toksik ve kimyasal maddeleri arındırmaktadır. Post karbon filtre membran filtreden çıkan suyun mineral değerlerini düzenler ve suya tadını verir. Post karbon filtreden çıkan su alkali filtreye gelir tadı ve kokusu düzenlenmiş suyun en son düzenlenmesi gereken PH değerini düzenler.

Su Arıtma Cihazının Faydaları

Tüm bu işlemlerden sonra tüketiciye insan sağlığı acısından en uygun kimyasal değerlere sahip ve içindeki kimyasallardan ve mikro organizmalardan arındırılmış olur.

Tadı ve kokusu insanlar tarafından beğenilen bir duruma gelir bu nedenle insanların su içme alışkanlığı da kazandırır. Suyun içindeki minerallerin düzenlenmesi nedeniyle de sağlık sorunları yaşayan insanlar içinde faydalı olmaktadır işte bu nedenden dolayı su arıtma cihazı kullanılmalıdır.

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi tüm su arıtma cihazları için bakım, onarım ve montaj konularında müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Su arıtma cihazları zamanla teknik destek

Devamını oku »
Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazlarınız için Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisimiz ile iletişime geçip, servis kaydınızı açtırabilirsiniz. Servis kaydınız açıldıktan sonra uygun bir gün belirlenerek servisimiz

Devamını oku »
Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi ,su arıtma cihazlarınızın filtre değişimi bakımı ve onarımı konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Profesyonel servis ekibimiz tüm su arıtma cihazlarınız için

Devamını oku »
Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınızın genel bakımını yaptırabilirsiniz. Su arıtma cihazları rutin bir şekilde bakıma ihtiyaç duyan cihazlarıdır. Bakımları  ihmal

Devamını oku »
Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi ile arıtma cihazlarınıza yönelik her türlü bakım ve onarım işlemi gerçekleştirilir. Deneyimli teknik ekibiyle daima hizmetinizde olan servisimiz, su

Devamını oku »