İzmir Su Arıtma Servisi

Su Arıtma Filtreleri Ne İşe Yarar?

Su Arıtma Filtreleri Ne İşe Yarar

Su arıtma sistemleri kısaca şebekenizde bulunan zararlı ve klorlu suyu alır, ve içerisinde barındırdığı filtreler sayesinde suyu arıtır. Filtreler bu işlemi yaparken yıpranır ve suyu arıtamayacak hale gelir.

Filtrenin kullanım ömrü tükendiğinde İzmir su arıtma servisimiz ile ile iletişime geçebilir ve filtre değişimi talebinde bulunabilirsiniz. İzmir arıtma servisi olarak, yedek parça değişimi, filtre değişimi, cihazların bakımı ve bunun gibi işleri ücretsiz servis hizmeti ile hizmetinize sunmaktayız.

Filtreler Ne İşe Yarar

Filtreler Ne İşe Yarar
Filtreler Ne İşe Yarar

Standart bir arıtma cihazında 5 tane filtre bulunur. Bu filtreler sırası ile sediment, granül, blok karbon, membran ve post karbon filtredir. Bu filtrelerin kendilerine özgü farklı görevleri ve aynı şekilde farklı kullanım ömürleri vardır.

Kaliteli bir su arıtma cihazında ise filtre sayısı 6’ya kadar çıkabiliyor. Su arıtma cihazının içerisine tüketicinin isteğine göre eklenen filtreler bulunmaktadır. Bu filtreler şunlardır; biocera filtre (alkali filtre), reçine filtre ve detox filtre.

İlk filtre olan sediment filtrenin görevi suyun içerisinde bulunan tortu, kum, çamur ve toprak gibi gözle görülebilen küçük partikülleri sudan ayrıştırmaya yarar.

Granül karbon filtre bir diğer adıyla aktif karbon filtre ve blok karbon filtrenin görevleri şunlardır; karbon filtreler sudaki eriyik gazları, kimyasal maddeleri, kloru ve organik maddeleri sudan uzaklaştırıp suyun tadını, rengini ve kokusunu dengeler.

Su ve sediment filtreler
Su ve sediment filtreler

Membran filtre ise oldukça küçük gözeneklere sahip olduğu için, suyun içerisinde bulunan zararlı kimyasalları, ağır metalleri, tuzu ve mineralleri %20’sini sudan uzaklaştırır ve suyu atık su ve temiz su olarak ikiye ayırır.

Ardından su en son olarak post karbon filtreden geçer ve su burada hindistan cevizi tozu takviyesi alır. Su bu takviye ile pH değeri yükselip tadı dengelenir.

Diğer filtreler ise post karbon filtre ile değiştirilip kullanılıyor. Biocera filtrenin görevi suyun pH seviyesini 9.5’a kadar çıkarabilmesidir. Biocerea filtrenin kullanım ömrü ise 1 ila 1,5 yıldır.

Detox filtrenin görevi ise suyun oksijen miktarını arttırmasıdır. Detox filtrenin birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan biri yorucu bir günün ardından daha çabuk toparlanmanızı sağlar, vücudun metabolizmasını arttırır ve daha hızlı kilo verebilmenize yardımcı olur. Detox filtrenin kullanım ömrü bulunmamaktadır.

Reçine filtrenin görevi ise sert suyu yumuşatarak tüketicinin suya daha rahat ve temiz ulaşabilmesini sağlar. Reçine filtrenin kullanım ömrü ise 5 ila 10 yıl arasındadır.

Musluk Suyu Zararlı Mı?

Musluk Suyu Zararlı Mı
Musluk Suyu Zararlı Mı

Günümüzde birçok kişi musluk suyu tüketmektedir. Oysaki bu sağlık açısından oldukça zararlıdır. Bunun nedeni ise musluk suyunun içerisinde klor ve kimyasal maddeler bulunmaktadır. Klorun ve kimyasal maddeler bizlerin sağlığına zararlıdır.

Örneğin fazla çeşme suyu tüketmeniz böbreklerinize zarar verebilir, sindirim sisteminizin çalışmasına engel olur, vücutta baş dönmesi ve mide bulantısı gibi hastalıkları ortaya çıkartır. Vücutta zararlı hastalıkları oluşabilmesine yardımcı olur.

Sizlerin sağlığı açısından oldukça önem arz eden suyu su arıtma cihazında arıtılmış olarak ve en temiz hali ile tüketmeniz sizlerin sağlığını olumlu yönde etkileyecektir.

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi tüm su arıtma cihazları için bakım, onarım ve montaj konularında müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Su arıtma cihazları zamanla teknik destek

Devamını oku »
Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazlarınız için Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisimiz ile iletişime geçip, servis kaydınızı açtırabilirsiniz. Servis kaydınız açıldıktan sonra uygun bir gün belirlenerek servisimiz

Devamını oku »
Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi ,su arıtma cihazlarınızın filtre değişimi bakımı ve onarımı konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Profesyonel servis ekibimiz tüm su arıtma cihazlarınız için

Devamını oku »
Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınızın genel bakımını yaptırabilirsiniz. Su arıtma cihazları rutin bir şekilde bakıma ihtiyaç duyan cihazlarıdır. Bakımları  ihmal

Devamını oku »
Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi ile arıtma cihazlarınıza yönelik her türlü bakım ve onarım işlemi gerçekleştirilir. Deneyimli teknik ekibiyle daima hizmetinizde olan servisimiz, su

Devamını oku »