İzmir Su Arıtma Servisi

Urla Altıntaş Mahallesi Su Arıtma Servisi

İzmir Urla Altıntaş Mahallesi Su Arıtma Servisi

İzmir / Urla Arıtma Servisi Altıntaş Mahallesi bölgesi olarak su arıtma cihazı bakımı, servis hizmeti, filtre değişimi, su arıtma cihazı kurulumu ve montajı, yedek parça gibi bir çok hizmet vermekteyiz.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri

Su Arıtma Cihazları, Reverse Osmosis yani Ters Osmoz sistemiyle çalışmaktadır. Su arıtma cihazlarımızda temiz suya çok daha kolay ulaşabilmek için su, belli başlı filtrelerden geçmesi gerekmektedir. Böylece suda bulunan klor, suyu kirleten mikroorganizmalar filtrasyon işlemiyle sudan ayrıştırmalıdır.

Bu filtreler zamanı geldiğinde değişmesi gerekmektedir. Aksi takdirde suyun içeriğinde bakterilenme gibi bir durumla karşı karşıya gelebiliriz. Ayrıca dilediğimiz zaman temiz suya ulaşmış oluruz.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Nelerdir?

Su Arıtma Cihazlarının filtrelerinin neler olduğunu, ne işe yaradıklarını, hangi amaçla kullanıldığını aşağıda inceleyelim.

1. Sediment Filtre (Ön Filtre)

Bu aşama su arıtma cihazına gelen suyun ilk karşılandığı filtredir. Suyu arıtma işlemi bu filtre ile başlar. Sediment filtre su arıtma sistemlerinde hayati önem taşır. Kum, çamur, tortu gibi kirletici maddeleri sudan arındırır.

Suyun içindeki kaba ve katı maddelerin diğer filtrelere ulaşmasını engeller. Bu filtreler sıkıştırılmış kağıttan üretilen filtrelerdir.

Sediment filtrelerin değişimleri marka su arıtma ve kullanım sıklığına göre değişme zamanında farklılık gösterebilir. Bu yüzden 6 ay ile 2 yıl arasında değiştirilmesi gereklidir.

2. Aktif Karbon

Granül Aktif Karbon filtre büyük boyutlu aktif karbon taneciklerden oluşmaktadır. Bu filtre sudaki klor, ağır metaller ve organik bileşenlerin bir kısmını kendi yüzeyinde tutabilme kabiliyetine sahip bir filtredir. Özellikle su içerisinde oluşan ve suya renkt, tat, koku veren eriyik gazların temizlenmesinde oldukça önemli bir role sahiptir. Bu aşamada granül aktif karbon içindeki siyah kömürümsü yapıda olan mineraller, ön filtrede çözülemeyen organik ve inorganik kirleticilerin sudan uzaklaştırır.

Bakterilerin üremesi ve çoğalmasını engelleyen kloru yüzeyinde tutan aktif karbonlar, ömrü doldukları vakit bu bakteriler için üreme ve çoğalma ortamı oluşturabilir. Bu filtrenin ömrü dolduğunda yenisi ile değiştirmek için mutlaka servis hizmeti almalısınız.

3. Blok Karbon Filtre

Blok karbon filtre ters osmoz filtrasyon sürecinin üçüncü aşamasıdır. Suyun renk, tat, koku dengesini düzenlemekle görevlidir. Temiz ve sağlıklı içme suyunda bulunmaması gereken klor ve vücudumuza zararlı diğer zararlı kimyasal maddeleri (kireç vb.) arındırarak membran filtreyi korur. Böylece ters osmoz filtrasyon işleminin kusursuz olarak gerçekleşmesini sağlar.

Kullanıma bağlı olarak blok karbon filtre değişim süreleri 6-12 ay arası olarak değişebilir. ancak; sistemin sorunsuz bir şekilde ve sağlıklı su vermesi açısından periyodik olarak 6 ayda bir yenilenmesi tavsiye edilir.

4. Membran Filtre

Ters osmoz filtrasyon sürecinin en önemli filtresi ve hayati önem taşıyan membran filtre, çalışma mekanizması milimetrenin on milyonda biri küçüklüğünde olan gözeneklere sahip olması ile birlikte suyu arındırmakla görevlidir. Son derece küçük gözenek yapısına sahip olmasından dolayı, yarı geçirgen bir zar yapısına sahiptir. Suyu bu gözeneklerden geçirerek arındırması sayesinde hem moleküler bir yapıda filtreler hem de suyu içilebilir hale getirir.

Membran filtrede iyi ayrı filtre çıkışı bulunmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz arıtma işlemi sonucunda atık su dışarıya atılır.

Su arıtma sistemlerinde özellikle membran filtrenin bakımını ve değişimini aksatmamak gerekir. Bunun sebebi ters osmoz filtreleme işleminde en önemli parçanın membran filtre olmasıdır.

Filtre kullanım zamanı fazlalaştıkça zaman içerisinde gözeneklerde tıkanma sorunu görülebilir. Dolayısıyla su arıtma cihazı filtre değişimi zamanını geciktirmemek en önemli unsurdur. İzmir Arıtma Servisi olarak membran filtre değişiminin 2 yılda bir değiştirilmesini öneriyoruz.

5. pH Alkali Filtre

Su, tüm aşamalardan geçtiği vakit pH Alkali Filtre suyun pH değerini yükseltmeye yardımcı olur. Suyu alkali hale getirmek ile görevlidir. Genellikle böbrek rahatsızlığı olanlar, kilo (obezite) sorunu olanlar, sindirim sisteminde sorun yaşayan kişiler bu filtreyi mutlaka su arıtma cihazına taktırmalıdır.

pH Alkali Filtre 5 aşamalı su arıtma cihazlarının son aşamasıdır. Urla su arıtma servisi olarak pH Alkali filtre monte, değişimi hizmeti vermekteyiz.

Alkali filtreler de diğer saydığımız filtreler gibi zamanı geldiğinde değiştirilmesi gerekmektedir.

6. Post Karbon Filtre

Bir diğer adı Tatlandırıcı Filtre olan post karbon filtre, suyun içiminin güzel olmasını sağlayarak tat verme aşamasıdır. Çoğunluk ile Hindistan cevizi kabuğundan üretilmektedir. İçinde kimyasal barındırmamaktadırlar.

Su post karbon filtreden geçerek lezzet kazanır. 6 aşamalı su arıtma cihazlarının son filtresi olan Post Karbon Filtreler, ortalama 3500 litre su arıtabilmekle birlikte zamanı dolduğu vakit değiştirilmesi gerekmektedir.

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyız?

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için temiz su tüketimin önemi büyüktür. Unutmamak gerekir ki insan vücudunun 4/3’ü sudan oluşmaktadır. Vücudumuzun 4/3’ü su ile oluşurken kirli ve sağlıksız su tüketmek sağlımıza büyük oranda zarar vermektedir.

Ancak erişilmesi kolay olduğu için şebeke sularını tüketmeyi önermeyiz. Dışarıdan aldığımız damacana, pet şişe suları plastik ile temas halinde olduğu için sağlığa zararlı olduğu konusunda uzman değerlendirmeler mevcuttur.

Evsel su arıtma veya endüstriyel su arıtma kullandığında sahip olacağınız avantajlar saymakla bitmez. Sipariş peşinde koşmadan görüntü kirliliğinden kurtulmak bir yana, demlik ve makinelerinizdeki kirece son diyebilirsiniz. Sebze ve meyvelerinizi sağlıklı su ile yıkayarak, sürekli yenilenen doğal ve temiz suyun keyfini yıllarca sürebilirsiniz.

Su Arıtma Servisi Hizmetleri

İnsan vücudunun nihai ve en önemli ihtiyacı olan sağlıklı suya erişme imkanı, günümüz teknolojisi ile daha da mümkün bir hale gelmiştir. Suyu saflaştırma, suyu yumuşatma gibi imkanları olan su arıtma cihazlarını bakım ve ve filtre değişimlerini aksatmamamız gerekir. Bununla birlikte maalesef ki bu gibi teknolojik cihazlarda zaman zaman birtakım arızalar meydana gelebiliyor. Bu gibi durumlarda İzmir Su Arıtma Servisi olarak en kısa sürede ve cihazlarınızı istediğiniz performansta tekrar çalıştırabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Su Arıtma cihazı servisimiz yedek parça, su arıtma servisi ekibi, filtre değişimi gibi bir çok hizmet için uzman teknik servis ekibimizle evlerinize ve iş yerlerinize hizmet sunmak için çalışıyoruz.

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi sayesinde su arıtma cihazlarınızın bakım – onarım ve montajını yaptırabilirsiniz. Servisimiz deneyimli ekibiyle kaliteli teknik destek hizmeti sunmaktadır.

Devamını oku »
Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi ile iletişime geçip su arıtma cihazlarınızın onarım ve bakım işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Su arıtma cihazları düzenli bir şekilde bakım

Devamını oku »
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisini çağırarak su arıtma cihazlarınız için tüm teknik servis hizmetlerini alabilirsiniz. Urla Güvendik Mahallesi, İzmir’in Urla ilçesinde bulunan bir mahalledir.

Devamını oku »
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınız hiç olmadığı kadar kaliteli hale gelecek. Urla Demircili bölgesinde su arıtma cihazlarınızla ilgili sorunlar mı

Devamını oku »
Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi daima su arıtma cihazlarınızın bakım, onarım ve montajları konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Urla Kadıovacık Mahallesi’nde yaşayanlar, evlerinde sağlıklı ve

Devamını oku »