İzmir Su Arıtma Servisi

Urla Gülbahçe Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Gülbahçe Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla gülbahçe mahallesi su arıtma servisi ile cihazınız için gerekli olan rutin bakımları en iyi şekilde yaptırabilirsiniz. İzmir arıtma servisi hizmetlerimiz ile siz müşterilerimiz için kaliteli bir hizmet anlayışı sunuyoruz. Urla su arıtma servisi olarak Urla bölgesindeki müşterilerimizin su arıtma cihazlarına yönelik her türlü bakımı uyguluyoruz.

Urla Arıtma Cihazı Bakımları

Urla ilçesinde bulunmakta olan müşterilerimize en iyi su arıtma servisi hizmetini sağlamak için çalışmaktayız. Deneyimli servis ekibimizin teknik servis desteğinden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir Urla bölgesinde bulunan su arıtma cihazlarının düzenli olarak bakımları yapılmaktadır ve arıza sorunları servisimizce çözülmektedir.

Su arıtma cihazları sürekli bakım gerektiren ürünlerdir. Bakımları yapılmayan arıtma cihazları sağlık için belirli riskler ve olumsuzluklar oluşturabilir. Bu nedenle kesinlikle su arıtma cihazlarınızın bakımlarını ihmal etmeyin.

Aksi bir durumda suyun kalitesi bozulur. Kalite düşüşüne neden olan unsurlara suda kötü tat, koku oluşumu, bulanıklık ve hatta bakteri üremesini örnek olarak verebiliriz.

Urla Su Arıtma Filtre Değişimi

Öncelikle filtre değişimi su arıtma cihazları için çok önemli bir konudur. Genellikle su arıtma cihazı bakım işlemlerinde daha çok filtre değişimleri yapılmaktadır. Filtreler su arıtma cihazlarının en önemli elemanlarıdır. Suyun kalitesini doğrudan etkilerler.

Özellikle su arıtma cihazlarının ana filtresi olan membran filtreler, sudaki maddeleri %99 oranında arıtabilmektedir. Ters ozmos teknolojisi kullanan membran filtreler, katmanlardan oluşur. Bu katmanların üzerinde ise mikron boyutta gözle görülmeyen gözenekler bulunur.

Belli bir basınçta membrana ulaşan su, gözeneklerden geçerek içeriğindeki sağlığı tehdit edebilecek maddelerden kurtulur. Sağlığı bozan bu maddeler membranın gözeneklerinden geçemez. Çünkü molekül yapıları gözeneklerden geçemeyecek kadar büyüktür.

Membranın gözeneklerinden ancak su molekülleri geçebilmektedir. Su moleküllerinin yanında bazı küçük boyutlu mineral molekülleri de membran filtreden geçer.

Bu işlem özetle ters ozmos olarak isimlendirilir. Ters ozmos işlemi sonucunda membran filtre de atık su meydana gelir. Membranın türüne göre atık su oranı değişiklik göstermektedir.

Membran dışında su arıtma cihazlarında ön üçlü filtre (sediment, granül karbon ve blok karbon) ve post karbon yani tatlandırıcı filtre bulunur. Standart su arıtma cihazlarında filtreler bu şekildedir. Standart olmayan su arıtma cihazlarında ise bu filtrelere ek olarak mineral filtre veya alkali filtreler bulunabilmektedir.

Mebranın filtrenin kullanım ömrü yaklaşık olarak 1,5 – 2 yıl aralığında değişmektedir. Ön üçlü filtreler ise 6 ay ila 12 ay arasında değişir. Post karbon filtrenin ömrü de yaklaşık olarak membran filtre kadardır.

Kullanım ömrüleri biten filtreler mutlaka bir teknik servis tarafından değiştirilmelidir. İzmir su arıtma cihazı servisi olarak kaliteli filtreler ile su arıtma cihazınızın filtrelerini değiştiriyoruz. Bu sayede öncekine kıyasla çok daha sağlıklı su tüketebilirsiniz.

Endüstriyel tipi su arıtma cihazi filtre değişimi zamanlarına da önem vermek en az evsel su arıtma cihazları kadar değerleridir. Hangi marka su arıtma olduğu fark etmeden tüm bakım ve onarım konularında hizmet vermekteyiz. Su arıtma cihaz montajı için de bizi arayabilirsiniz.

Urla Su Yumuşatma Sistemleri

Su arıtma sistemlerinin yanında su yumuşatma sistemleri de yeri geldiğinde oldukça ihtiyaç duyulan ürünlerdendir. İzmir su arıtma servisi ile su yumuşatma cihazlarının bakımlarını da yaptırabilirsiniz. Hem su arıtma cihazları hem de su yumuşatma cihazları için yedek parça teminini gerçekleştirmekteyiz.

Su yumuşatma cihazları bünyelerinde bulundurdukları özel bir reçine sayesinde suyu yumuşatır. Suya sertlik veren belli maddeler bulunmaktadır. Bu maddelere örnek vermek gerekirse ilk olarak kalsiyum ve magnezyum gelir. Kalsiyum ve magnezyum suda yoğun miktarda bulunduklarında kireç oluşumuna yol açarlar.

Bunun sonucunda suyun sertlik oranı yükselir ve TDS değeri artar. TDS değeri suyun sertlik değerini belirten bir birimdir. Bir TDS ölçer yardımıyla ölçülür. Su sertlik oranı yani TDS değeri çok yüksek olan özellikle kıyı bölgeleri gibi yerlerde su yumuşatma cihazları tercih edilir.

Su yumuşatma cihazları, reçineleri sayesinde sudaki sertliği alır ve yumuşatır. Sudaki kalsiyum ve magnezyum reçine tarafından tutulur. ve yerlerine sodyum iyonu takviye edilir.

Sodyum iyonları, kalsiyum ve magnezyum iyonlarının yerine geçerek suyu yumuşatmış olur. Böylece kullanıcı, tüketme haricinde temizlik gibi diğer alanlarda bu suyu kullanabilir.

Tüketilecek temiz su için bir su arıtma cihazı kullanmak gereklidir. Su yumuşatma cihazı bu konuda tek başına yeterli değildir. Bu nedenle bir ters ozmos su arıtma cihazı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Servisimizle su arıtma cihazları ve yumuşatma cihazları için bakım yaptırabilirsiniz.

Teknik desteğe ihtiyacınız olduğunda bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla M. Fevzi Mahallesi Su Arıtma Servisi sayesinde su arıtma cihazlarınızın bakım – onarım ve montajını yaptırabilirsiniz. Servisimiz deneyimli ekibiyle kaliteli teknik destek hizmeti sunmaktadır.

Devamını oku »
Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yenice Mahallesi Su Arıtma Servisi ile iletişime geçip su arıtma cihazlarınızın onarım ve bakım işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Su arıtma cihazları düzenli bir şekilde bakım

Devamını oku »
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisini çağırarak su arıtma cihazlarınız için tüm teknik servis hizmetlerini alabilirsiniz. Urla Güvendik Mahallesi, İzmir’in Urla ilçesinde bulunan bir mahalledir.

Devamını oku »
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınız hiç olmadığı kadar kaliteli hale gelecek. Urla Demircili bölgesinde su arıtma cihazlarınızla ilgili sorunlar mı

Devamını oku »
Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi daima su arıtma cihazlarınızın bakım, onarım ve montajları konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Urla Kadıovacık Mahallesi’nde yaşayanlar, evlerinde sağlıklı ve

Devamını oku »