İzmir Su Arıtma Servisi

Urla İçmeler Su Arıtma Servisi

Urla Gülbahçe Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla İçmeler Su Arıtma Servisi

İzmir Arıtma Servisi olarak İzmir/Urla Bölgesi içinde cihazlarınız için en iyi su arıtma cihazı bakımı, filtre değişimlerini, su arıtma cihazı servisi, yedek parça teminatı gibi hizmetler vermekteyiz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Bakımı

Öncelikle su arıtma cihazlarının ne işe yaradığına göz atalım. Su arıtma cihazları suyunu daha berrak, içilebilir, daha renksiz ve kokusuz ve insan sağlığına zararlı mikroorganizma ve kirleticilerden arındırılmış halde biz kullanıcılara sunar. Bunun genellikle 5 çeşit filtrasyon işleminden geçirerek sürekli devir daim yapar. Su arıtma bakım sürenizi geçirmediğiniz takdirde suyun içeriğindeki fazlalık olan maddeleri %95’e kadar indirgeyebilir.

Urla Su Arıtma Servisi Hizmetleri

İzmir Su Arıtma servisimiz İzmir’in bir çok bölgesine hizmet vermektedir. İzmir Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe, Narlıdere, Karabağlar, Buca, Gaziemir gibi 30 bölgeye hizmet vermekteyiz. Hizmet verdiğimiz bölgeler hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Su arıtma cihazlarımızda filtre bakımları ve periyodik değişimleri çok önemlidir. Fakat daha uzun ömürlü iyi bir marka su arıtma cihazları kullanarak bu süreyi mümkün olduğu kadar uzatabilirsiniz.

Su arıtma sistemlerinin içinde bulunan ve filtrasyon işlemi görevi yapan filtreler, bakımı ve periyodik değişimleri geciktirildiği takdirde kullanıcılara sağlıklı su yerine zararlı mikroorganizmalarla dolu ve kirli bir su verecektir.

Bunu önlemek için filtrelerinizde herhangi bir arıza gördüğünüz takdirde bize ulaşarak sorununuzu dile getirebilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ile size hizmet vermekten daima mutluluk duyacağız.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

Su arıtma cihazlarının içinde bulunan ve Ters Osmoz filtrasyon sistemiyle çalışan filtreler, nanoteknolojiden faydalanarak kirli suyu temiz ve sağlıklı bir şekilde filtrasyon işleminden geçirerek biz kullanıcılara ulaştırır. Su arıtma cihazının kullanım sıklığına ve yoğunluğuna göre filtre değişim zamanı farklılık göstermektedir.

Bunda cihazın kalitesi de büyük bir ölçüde zamanı etkiler. Arıtma cihazları genellikle beş filtre aşamasına sahiptir. Bu filtrelere bağlı olarak kloru arındırmak, zararlı mikroorganizmaları sudan arındırmak, yararlı vitaminler eklemek, suyu tatlandırmak gibi bir çok göreve sahiptir.

Örnek olarak 5 Micron filtre çeşidi su arıtma cihazlarında suyun filtrasyon işlemi başlatıldığı ilk filtredir. Suların içinde bulunan çamur, kir, pas, kireç, kum gibi partikülleri temizlemek bu filtrenin görevidir. Bu filtrelerin değişim süresi genellikle 6 ay civarındadır.

Su Arıtma Filtre Değişiminden Sonrası

Su arıtma cihazlarının içinde bulunan bazı filtreler her yıl yenilenmektedir. Bazı filtre çeşitlerine göre farklılık gösteren ve kullanıma bağlı olarak tahmini olarak 6 ay veya 2 yılda bir değişmesi gerekir. Buna istinaden bu cihazlarda bulunan filtrelerin periyodik bakımlarının zamanında yapılması kullandığınız cihazın ömrünü uzatır. Aynı zamanda sağlıklı ve doğal içme suyunu bize sağlar.

Su Arıtma Filtre değişim zamanı genellikle arıtma suyunun içeriğine bağlıdır. Su arıtma cihazınızın filtreleri üç ay ile 6 ay arasında temizleme işlemi görmesi gerekir. Bu filtre temizleme işlemi genellikle cihazlara ait kullanım kılavuzuna uygun bir şekilde yapılır.

Su Yumuşatma

Su yumuşatma şebeke sularındaki kireç ve benzerindeki ağır metaryelleri sudan arındırılarak suyun kullanacağı alana ve şekle göre daha verimli hale getirilmesine denir. Sudaki sertlik, Magnezyum ve Kalsiyum bileşenlerinin fazlalığından kaynaklanır.

Su yumuşatma genelde yüksek tonajlı su kullanılan yerlerde kullanılır. Fabrikalar, okullar, hastaneler, siteler, kimya alanındaki çalışmalarda kullanılır. İzmir Su Arıtma Cihazı Servisi olarak Su Yumuşatma hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

Sudaki Sertlik Nedir?

Suda bulunan Ca (Kalsiyum) ve Mg (Magnezyum) elementleri suyun depolanması veya suyun akış sırasında artış göstermektedir. Sular, yeryüzünde temas ettiği yüzeylerdeki elementlerin çözünerek sertlik yükselmektedir.

Su Yumuşatmanın Faydaları

Su yumuşatma sayesinde evlerinizdeki çamaşır makinelerinizin kullanım ömrü artmaktadır. Su yumuşatma sonrası elde edilen yumuşak su imal edilen ürünlerin kalitesi de artmaktadır.

Su yumuşatma sistemleri ile işlem gören boru ve tesisatımız veya metal ekipmanların kireçlenmesini de önleyebilirsiniz. Evlerimizden örnek vermek gerekirse musluklar, metal borular, banyo arnatürü gibi eşyalarımız daha uzun ömürlü ve kullanışlı olacaktır.

Günümüz çağında duştan sonra saçın keçeleşmesi veyahut sertleşmesi gibi şikayetleri olan kişiler su yumuşatıcı duş başlığı kullanmalıdır.

Su Yumuşatma Sistemi Yöntemleri

Bu yöntemler arasında iki tane çeşit bulunmaktadır. Birinci olarak ve en çok bilinen Su Yumuşatma Cihazı bulunmaktadır. İkinci ve diğer bir alternatif ise Manyetik Kireç Önleyici.

Su Yumuşatma Sistemleri Fiyatları

Su yumuşatmanın fiyatları genellikle kullanılan su miktarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Böyle durumlarda suyun kullanım durumu ve sıklığı ölçülmelidir ve buna uygun bir su yumuşatma sistemleri kurulmalıdır.

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi
admin

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi

Buca Laleli Mahallesi Su Arıtma Servisi tüm su arıtma cihazları için bakım, onarım ve montaj konularında müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Su arıtma cihazları zamanla teknik destek

Devamını oku »
Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazlarınız için Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisimiz ile iletişime geçip, servis kaydınızı açtırabilirsiniz. Servis kaydınız açıldıktan sonra uygun bir gün belirlenerek servisimiz

Devamını oku »
Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Yeni Mahallesi Su Arıtma Servisi ,su arıtma cihazlarınızın filtre değişimi bakımı ve onarımı konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Profesyonel servis ekibimiz tüm su arıtma cihazlarınız için

Devamını oku »
Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazlarınızın genel bakımını yaptırabilirsiniz. Su arıtma cihazları rutin bir şekilde bakıma ihtiyaç duyan cihazlarıdır. Bakımları  ihmal

Devamını oku »
Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi
İzmir Su Arıtma Servisi
admin

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Hacıisa Mahallesi Su Arıtma Servisi ile arıtma cihazlarınıza yönelik her türlü bakım ve onarım işlemi gerçekleştirilir. Deneyimli teknik ekibiyle daima hizmetinizde olan servisimiz, su

Devamını oku »